Jedenaście medali tarnowskich lekkoatletów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jedenaście medali tarnowskich lekkoatletów

W sobotę, na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozegrane zostały dwie imprezy lekkoatletyczne: Mistrzostwa Województwa Młodzików oraz III Otwarte Mistrzostwa Tarnowa – Małopolski Mityng Lekkoatletyczny „I Ty możesz zostać mistrzem”.

W mistrzostwach województwa, młodzi lekkoatleci z Tarnowa wywalczyli jedenaście medali: trzy złote, cztery srebrne i cztery brązowe. W biegach na 2000 metrów triumfowali Martyna Dzierwa – 7:09.78 min oraz Miłosz Wróbel (oboje MLUKS Tarnów) – 6:26.23 min. Trzeci złoty „krążek” zdobyła biegnąca w składzie: Gabriela Sutkowska, Małgorzata Góra, Małgorzata Kawiorska i Natalia Ćwik, sztafeta 4x100 metrów dziewcząt MLUKS Tarnów – 54.84 s. Wspaniale biegnąca na ostatniej zmianie Natalia Ćwik, sięgnęła w tych mistrzostwach jeszcze po dwa medale: srebrny w biegu na 100 metrów – 13.20 s oraz brązowy na trzykrotnie dłuższym dystansie – 44.23 s. Trzy srebrne medale zdobyli reprezentanci AZS PWSZ Tarnów: Maja Majchrzak w biegu na 200 metrów przez płotki – 30.90 s, Oliwia Michoń w biegu na 2000 metrów – 7:26.34 min oraz Martyna Cholewa w rzucie oszczepem – 26.16 m. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast: Paweł Czapkowicz z AZS PWSZ Tarnów w biegu na 2000 metrów – 6:31.40 min, Gabriela Klimek z MLUKS Tarnów w pchnięciu kulą – 7.76 m.  oraz sztafeta 4x100 metrów dziewcząt AZS PWSZ Tarnów (Oliwia Brożek, Maja Majchrzak, Oliwia Michoń, Emilia Michoń) – 55.65 s. Szkoleniowcami naszych medalistów są: Halina Grech, Bartłomiej Golec, Ryszard Jasicz (MLUKS Tarnów) oraz Jarosław Wałaszek (AZS PWSZ Tarnów).

W ramach III Otwartych Mistrzostw Tarnowa rozegrano trzy memoriałowe konkurencje tarnowskich trenerów. W Memoriale imienia Emila Wzorka (800 metrów) triumfowali: Oliwia Sowa z MLUKS Tarnów – 2:16.02 min i Patryk Marmon z AZS AWF Kraków – 1:55.45 min. W Memoriale imienia Adama Hutniczaka (skok w dal) najlepsi byli: Anna Stasiak z AZS AWF Kraków – 5.44 m oraz Mateusz Różański z AZS PWSZ Tarnów – 7.48 m, w Memoriale imienia Kazimierza Fronka (200 metrów kobiet i 100 metrów mężczyzn) zwyciężyli natomiast: Martyna Gaweł ze Stali Mielec – 25.18 s oraz Krzysztof Studnicki z Wawelu Kraków – 10.54 s.