Jedenaście razy na podium - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jedenaście razy na podium

Jedenaście medali wywalczyli młodzi zawodnicy KU AZS PWSZ Tarnów (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20), startujący w rozegranych w niedzielę w Krakowie zawodach Otwartego Pucharu Małopolski w lekkiej atletyce.

Młodzi lekkoatleci AZS PWSZ Tarnów, uczniowie SP nr 20 Tarnów

Zmagania na stadionie Wawelu Kraków rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych: U-10, U-12, U-14 oraz U-16. Najlepiej spośród podopiecznych trenerów Marty Stawarz i Jarosława Wałaszka zaprezentowały się: Kamila Górka (U-16) oraz Inga Surowiec (U-12). Kamila wynikiem 8.85 m triumfowała w konkursie pchnięcia kulą oraz zajęła drugie miejsce w rzucie dyskiem – 20.36 m.

Inga uzyskała natomiast najlepszy wynik w skoku w dal ze strefy – 4.32 m oraz zajęła drugie miejsce w biegu na 60 metrów – 8.76 s (oba te wyniki były jej rekordami życiowymi, a zarazem drugimi w tym sezonie rezultatami w tej kategorii wiekowej w Polsce).

Złoty medal przywiozła z Krakowa także Gaja Małek (U-16), rezultatem 22.58 m zwyciężając w rzucie dyskiem.

Dwa indywidualne medale - okraszone rekordami życiowymi - wywalczył w Otwartym Pucharze Małopolski również Kacper Cholewa (U-12). Zarówno w biegu na 60 metrów, jak i na dystansie 300 metrów zajął on drugie miejsca, uzyskując odpowiednio rezultaty – 9.08 s oraz 51.61 s.

Srebrne medale zdobyli ponadto Jan Strojny (U-14) w skoku w dal ze strefy – 5.12 m (rekord życiowy), Mikołaj Krawiec (U-12) w rzucie piłeczką palantową – 35.00 m oraz biegnąca w składzie: Kacper Cholewa, Mikołaj Krawiec, Inga Surowiec, Aleksandra Ryba mieszana sztafeta 4x100 metrów – 1:01.75 min. Trzecie miejsce w biegu na 300 metrów w kategorii U-14 zajął natomiast Hubert Młotkiewicz – 46.10 s (rekord życiowy).