Jedna bramka do odrobienia w rewanżu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jedna bramka do odrobienia w rewanżu

Pierwszy mecz barażowy o awans do trzeciej ligi mają już za sobą piłkarze tarnowskiej Unii. W spotkaniu rozegranym w sobotę na Stadionie Miejskim w Skawinie, „Jaskółki” przegrały z Wiślanami Jaśkowice 1-2 (0-2).

Mecz czwartej ligi piłki nożnej: Unia Tarnów - Poprad Muszyna

Sobotni pojedynek rozpoczął się zdecydowanie po myśli mistrza zachodniej grupy czwartej ligi. Wiślanie objęli prowadzenie już w 11 min, gdy Łukasza Lisaka strzałem z pola karnego pokonał Mateusz Lampart. Pięć minut później celnie główkował Michał Kowalik i „jedenastka” z Jaśkowic prowadziła 2-0.

Druga połowa rozpoczęła się z lekkim opóźnieniem, spowodowanym nawałnicą, jaka przeszła nad Skawiną. Tarnowianie bardzo szybko, bo już w 51 min zdobyli kontaktową bramkę po strzale Artura Białego. Potem mieli jeszcze kilka okazji do zmiany rezultatu, ale nie zdołali już pokonać, doświadczonego, mającego w dorobku 162 występy w ekstraklasie, 41-letniego Marcina Cabaja.

Rewanż odbędzie się we wtorek, 29 czerwca o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach. W drużynie trenera Daniela Bartkowskiego zagrają w nim już Łukasz Popiela i Wiktor Putin, których zabrakło w sobotnim pojedynku w Skawinie.

Unia: Łukasz Lisak – Jacek Malisz, Adam Kokoszka, Henry Mabassa, Paweł Węgrzyn – Szymon Adamski (72 Kamil Tyrka), Patryk Orlik, Tiago Lopes (67 Kacper Ostrowski), Dominik Wardzała (82 Igor Dubas), Kacper Nytko (90 Maksymilian Starzyk) – Artur Biały.