Jednobramkowa porażka w Kaliszu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jednobramkowa porażka w Kaliszu

W meczu jedenastej serii PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty SPR Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Energą MKS Kalisz. Mimo bardzo dobrej skuteczności Rennosuke Tokudy, który zdobył 11 bramek (w 13 rzutach), tarnowianie przegrali 27-28 (12-12) i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Przy piłce Rennosuke Tokuda

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy po akcji Macieja Pilitowskiego i dwóch trafieniach Roberta Kamyszka, w 3 min prowadzili 3-0. Po czasie wziętym przez trenera Patrika Liljestranda, gra wyrównała się i w 8 min po pierwszym tego dnia trafieniu Rennosuke Tokudy (na zdjęciu z piłką), tarnowianie przegrywali tylko 3-4. Cztery kolejne celne rzuty japońskiego rozgrywającego spowodowały, że w 17 min na tablicy pojawił się rezultat 7-7. W odpowiedzi na bramkę Mateusza Kusa, bramkowe akcje przeprowadzili natomiast Marcin Wajda oraz ponownie Rennosuke Tokuda i w 23 min Grupa Azoty SPR wygrywała 9-8. Na minutę przed końcem pierwszej połowy gospodarze odzyskali prowadzenie (12-11 po rzucie najskuteczniejszego w drużynie gospodarzy Roberta Kamyszka), a rezultat ostatniej połowy ustalił w 30 min, grający jeszcze w poprzednim sezonie w zespole z Kalisza, Kiryl Kniazeu.

Druga odsłona rozpoczęła się od bramkowej akcji Mateusza Wojdana. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 42 min notowano rezultat 18-18. Potem przewagę uzyskali gospodarze. Trafienia Mateusza Kusa i Marka Szpery spowodowały, że w 43 min było 20-18, a w 45 min Mateusz Góralski powiększył przewagę kaliszan do trzech trafień (22-19). Rzuty Przemysława Mrozowicza i Kiryla Kniazeu pozwoliły tarnowskiej „siódemce” na zmniejszenie strat do jednej bramki (22-21 w 47 min), ale w 49 min Piotr Krępa przywrócił trzybramkowe prowadzenie Energi MKS (24-21). Na trzy minuty przed końcem tarnowianie znów przegrywali różnicą jednej tylko bramki (25-26), w końcowych fragmentach gospodarze nie dali jednak odebrać sobie szóstego w tym sezonie zwycięstwa.

Grupa Azoty SPR: Patryk Małecki, Casper Liljestrand - Rennosuke Tokuda 11, Przemysław Mrozowicz 4, Kiryl Kniazeu 3, Łukasz Kużdeba 3, Mateusz Wojdan 2, Shuichi Yoshida 2, Kacper Majewski 1, Marcin Wajda 1, Kacper Lazarowicz, Kamil Pedryc, Albert Sanek.