Juniorki MKS PM wygrały po dwóch dogrywkach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorki MKS PM wygrały po dwóch dogrywkach

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w ostatnich dniach koszykarskie zespoły z naszego miasta występujące w ligach młodzieżowych. Zwycięstwa na zakończenie ligowych zmagań odniosły juniorki MKS PM i juniorzy MUKS 1811 Unii, po pierwszą w sezonie wygraną sięgnęły także najmłodsze koszykarki Pałacu. W pozostałych trzech meczach nasze drużyny schodziły z parkietu pokonane.

Pewnym zwycięstwem z STS Wikar Nowy Sącz zakończyli rozgrywki w lidze małopolsko-świętokrzyskiej, juniorzy MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozgrywanym na swoim parkiecie spotkaniu, podopieczni trenera Łukasza Wardzińskiego nie dali rywalom szans, już po pierwszej połowie prowadząc różnicą ponad trzydziestu punktów (59-28). Po trzeciej kwarcie wzrosła ona do blisko pięćdziesięciu „oczek” (91-43), a cały mecz zakończył się ich wygraną 117-65 (27-13, 32-15, 32-15, 26-22). Tarnowianie zakończyli rozgrywki na trzeciej pozycji (jedenaście zwycięstw i pięć przegranych) i w ostatni weekend marca rywalizować będą w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 21, Kamil Kucharski 18, Mikołaj Ciesielski 13, Kamil Górecki 13, Kamil Jewuła 12, Adrian Boduch 11, Mateusz Pochroń 11, Bartłomiej Kras 10, Dawid Nowak 6, Andrzej Schabowski 2, Adrian Kloch 0.

Aż dwóch dogrywek potrzeba było do rozstrzygnięcia rywalizacji w ostatnim spotkaniu klasy juniorek, w którym koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się w swojej hali z Wisłą Can-Pack Kraków. Pierwsza kwarta niedzielnego meczu zakończyła się remisowo, w drugiej o osiem punktów lepsze okazały się tarnowianki. Po trzydziestu minutach, podopieczne trenera Pawła Michalika prowadziły jeszcze 49-40, w czwartej kwarcie krakowianki odrobiły jednak te straty, doprowadzając do remisu. O losach meczu nie rozstrzygnęła także pierwsza dogrywka, w drugiej o dwa punkty lepsze okazały się koszykarki Pałacu, zwyciężając ostatecznie 77-75 (14-14, 26-18, 9-10, 10-17, 8-8, 10-8). Tarnowianki, z dorobkiem pięciu zwycięstw i trzech porażek, zakończyły sezon na trzeciej pozycji, dającej im prawo gry w rozgrywkach centralnych.

MKS PM: Julia Świętochowska 18 (2x3), Oliwia Węglarz 16 (2x3), Magdalena Kuraś 13, Klaudia Stachura 8, Martyna Kolbusz 7, Magdalena Maksymowicz 7 (1x3), Weronika Węglarz 6, Julia Węglarz 2, Katarzyna Śmiertka 0, Barbara Śmiertka 0, Gabriela Ramian 0.

Gorzej powiodło się innej drużynie Pałacu rywalizującej w swojej hali z Wisłą Can-Pack Kraków, czyli prowadzonej przez trenerkę Deborę Sajdak ekipie występującej w rozgrywkach kadetek „A”. Pierwsze dwie kwarty należały do krakowianek, które do przerwy prowadziły 44-31. Po trzeciej kwarcie gospodynie zmniejszyły straty do ośmiu „oczek” (51-59), w ostatniej kwarcie znów skuteczniejsze okazały się jednak koszykarki Wisły Can-Pack, wygrywając w końcowym rozrachunku 81-70 (24-17, 20-14, 15-20, 22-19).

MKS PM: Oliwia Węglarz 23, Katarzyna Śmiertka 19, Weronika Węglarz 18, Klaudia Mojek 5, Gabriela Wajda 3, Emilia Ptak 2, Emilia Bartoszek 0, Gabriela Ramian 0, Sylwia Słowik 0, Barbara Śmiertka 0, Kaja Woźniak 0.

Zakończyły się również zmagania w lidze kadetów „A”. W ostatnim meczu, prowadzona przez trenera Michała Skowrona ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Cracovią 1906 Szkoła Gortata Kraków. Po dziesięciu minutach, tarnowianie prowadzili różnicą sześciu punktów. W drugiej kwarcie, gospodarze z nawiązką odrobili jednak te straty i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 38-34 dla Cracovii 1906 Szkoła Gortata. W kolejnych dwóch „ćwiartkach”, krakowianie powiększyli dzielący oba zespoły dystans i mecz zakończył się ich zwycięstwem 90-71 (14-20, 24-14, 21-12, 31-25). Tarnowianie zakończyli sezon na szóstej pozycji z bilansem dziesięciu zwycięstw i ośmiu porażek.

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 26, Mikołaj Ciesielski 15, Kacper Maniawski 8, Adrian Szumlański 8, Adrian Boduch 4, Dominik Machala 4, Dominik Podraza 4, Michał Knapik 2, Adrian Barnaś 0, Kacper Plebanek 0.

Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniosły najmłodsze koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występujące w klasie dziewcząt. Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Wawrzonka w pełni wykorzystała atut gry we własnej hali, gromiąc UKS Żak Nowy Sącz. Przewaga tarnowianek widoczna była zwłaszcza w dwóch środkowych kwartach, w których sądeczanki zdobyły łącznie zaledwie dwa punkty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pałacu 71-21 (15-9, 13-2, 20-0, 23-10).

MKS PM: Wiktoria Zabawa 21, Emilia Wawrzon 20, Maja Buś 13, Natalia Turek 7, Julia Zięba 5, Weronika Bielawska 2, Maya Florek 2, Milena Cholewiak 1, Nikola Łazarz 0, Roksana Rojek 0, Laura Ziaja 0.

W lidze chłopców, trenowana przez Dominika Niemczurę drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów zagrała na wyjeździe z Radwansport-Koroną Kraków. Już w pierwszej kwarcie uwidoczniła się wyższość gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 41-21. Po zmianie stron dominacja krakowian była jeszcze bardziej zdecydowana i zespół z Tarnowa przegrał 47-95 (9-15, 12-16, 9-26, 17-28).

MUKS 1811 Unia: Szymon Kubaka 14, Mateusz Baziak 10, Hubert Bartkowski 7, Wojciech Gancarz 3, Jakub Karwat 3, Kacper Maziarz 3, Daniel Sikora 3, Jakub Kocan 2, Aleksander Krukar 2, Nikodem Badełek 0, Patryk Bartkowski 0, Szymon Skowron 0.