Juniorki bez awansu w Gliwicach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorki bez awansu w Gliwicach

Prowadzonej przez trenera Tomasza Śmieszka drużynie MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów nie udało się niestety awansować do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. W rozegranym w Gliwicach turnieju 1/16 finału, tarnowianki wygrały jedno spotkanie i sklasyfikowane zostały na trzecim miejscu.

W pierwszym meczu szczypiornistki Pałacu zmierzyły się z najlepszą drużyną ligi wielkopolskiej, MKS PR Gniezno. Zdecydowanie lepiej weszły w to spotkanie rywalki, które w 16 min prowadziły 11-0 (przy stanie 1-0 Wiktoria Kostuch nie wykorzystała rzutu karnego). Pierwszą bramkę dla zespołu z Tarnowa zdobyła w tej samej minucie Katarzyna Kucajda. Między 19 a 25 minutą zawodniczki z Gniezna zdobyły cztery bramki z rzędu, powiększając swoją przewagę do trzynastu trafień (17-4). Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, Katarzyna Kucajda zmniejszyła straty Pałacu do dziesięciu „oczek” (18-8), na przerwę obie „siódemki” zeszły natomiast przy dwunastobramkowej przewadze MKS PR Gniezno. Po pięciu minutach gry w drugiej połowie wzrosła ona do czternastu goli (24-10), w 39 min po trzech z rzędu trafieniach Wiktorii Kostuch było natomiast 24-14. Jeszcze w 47 min ekipa gnieźnianki prowadziły 29-19, siedem minut później wygrywały jednak 35-19. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Pałacu 22-37 (9-21).

Drugim przeciwnikiem naszego zespołu były gospodynie, najlepszy zespół ligi śląskiej, Sośnica II Gliwice. W 4 min po rzucie karnym Wiktorii Kostuch i bramce Oliwii Baut, Pałac wygrywał 2-0, a w 13 min czwarte w tym meczu trafienie Wiktorii Kostuch dało podopiecznym trenera Tomasza Śmieszka prowadzenie 6-5. Jeszcze w 19 min notowano remis 8-8, w kolejnych fragmentach zdecydowanie lepsze były już gospodynie. W 28 min Sośnica prowadziła już 18-9, kończąc pierwszą połowę z ośmiobramkową przewagą. W 41 min gliwiczanki wygrywały 25-16, dziesięć minut później ich przewaga wynosiła już trzynaście trafień (30-17). Końcowe minuty nie przyniosły zasadniczej zmiany wyniku, tarnowianki przegrały to spotkanie 23-37 (12-20).

Na zakończenie, podopieczne trenera Tomasza Śmieszka zmierzyły się z UKS Handball-28 Wrocław, a stawką konfrontacji z trzecią drużyną ligi dolnośląskiej była trzecia pozycja w turnieju. W 9 min po akcji Aleksandry Ochońskiej było 3-1, trzy minuty później Oliwia Baut doprowadziła do rezultatu 6-2. Na osiem minut przed końcem pierwszej części meczu, tarnowianki wygrywały jeszcze 8-5, ale w 26 min na tablicy pojawił się remis 9-9. W wyrównanej końcówce pierwszej połowy o jedno trafienie lepsze okazały się szczypiornistki z Tarnowa, dla których dwie ostatnie bramki zdobyła Katarzyna Kucajda. W 35 min wrocławianki znów doprowadziły do remisu (13-13), w 42 min po dwóch z rzędu trafieniach Oliwii Baut było jednak 18-15 dla Pałacu. W kolejnych minutach na bramkę „siódemki” z Wrocławia nasze zawodniczki odpowiadały dwoma trafieniami i w 48 min po akcji Katarzyny Kucajdy wygrywały już 22-17. Trzy minuty później zrobiło się jednak 22-21. W odpowiedzi trafiły jednak Wiktoria Kostuch oraz Daria Adamska i mimo że dwie ostatnie bramki rzuciły przeciwniczki, to mecz zakończył się wygraną Pałacu 25-24 (12-11).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Nadia Buch, Natalia Madejska - Wiktoria Kostuch 29, Aleksandra Ochońska 14, Katarzyna Kucajda 12, Oliwia Baut 6, Aleksandra Pazdro 5, Daria Adamska 3, Weronika Skrzypek 1, Bogna Ochońska 0, Martyna Rataj 0, Aleksandra Stach 0.