Juniorki młodsze Pałacu trzecie w Małopolsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorki młodsze Pałacu trzecie w Małopolsce

W ostatnim meczu małopolskiej ligi juniorek młodszych w piłce ręcznej, „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów przegrała u siebie 30-48 (15-27) z niepokonaną w tym sezonie drużyną SPR I Olkusz. Mimo tej porażki tarnowianki zakończyły ligową rywalizację na czwartej pozycji, zajmując równocześnie trzecie miejsce w Małopolsce.

Juniorki młodsze MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Początkowe minuty absolutnie nie wskazywały na tak wysoką porażkę naszej drużyny. Co prawda nie licząc sytuacji z samego początku meczu, kiedy po rzucie Aleksandry Leśniak Pałac prowadził 1-0, cały czas na prowadzeniu były olkuszanki, ale jeszcze w 12 min wygrywały one tylko 9-8. Trzy minuty później było już jednak 8-13, a po okresie wyrównanej gry, przyjezdne zdobyły pięć bramek z rzędu, doprowadzając w 22 min do korzystnego dla siebie wyniku 20-11. Dwie minuty później, po rzucie Moniki Kopciuch było 13-21, ale w końcówce pierwszej połowy zawodniczki z Olkusza powiększyły rozmiary przewagi do dwunastu bramek.

Między 35 a 39 min zespół z Olkusza zdobył pięć bramek z rzędu i wygrywał 35-18. W kolejnych minutach skuteczniejsze były tarnowianki i w 48 min po akcji Martyny Adamczyk na tablicy pojawił się rezultat 24-38. W odpowiedzi czterokrotnie do bramki trafiły jednak olkuszanki i trzy minuty później notowano wynik 24-42. Ostatnie minuty przyniosły już wyrównaną grę i mecz zakończył się osiemnastobramkową porażką Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży: Gabriela Janas - Aleksandra Leśniak 7, Martyna Adamczyk 6, Monika Kopciuch 4, Aleksandra Czapla 3, Magdalena Leśniak 3, Weronika Klich 2, Oliwia Hołda 1, Julia Kasprzykowska 1, Julia Leśniak 1, Natalia Nowak 1, Patrycja Wentrych 1.