Juniorki o krok od zdobycia stu punktów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorki o krok od zdobycia stu punktów

Ze zmiennym szczęściem grały w ostatnim czasie zespoły MKS Pałac Młodzieży Tarnów i MUKS 1811 Unii Tarnów, występujące w rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Najgorzej te dni wspominać będą chłopcy MUKS 1811 Unii, najwięcej powodów do radości mają natomiast młodziczki i juniorki MKS Pałac Młodzieży.

Juniorki MKS Pałac Młodzieży Tarnów w przedostatnim ligowym meczu zmierzyły się na wyjeździe z UKS Basket Dąbrówka. Najbardziej wyrównaną grę kibice obserwowali w pierwszej kwarcie zakończonej pięciopunktową tylko wygraną tarnowianek. Do przerwy podopieczne trenera Pawła Michalika wygrywały już 41-26, a po trzydziestu minutach ich przewaga osiągnęła rozmiary dwudziestu pięciu punktów (64-39). W końcowych dziesięciu minutach koszykarki Pałacu zdobyły ponad dwa razy więcej punktów od rywalek, zwyciężając 99-54 (20-25, 21-11, 23-13, 35-15).

MKS PM: Magdalena Maksymowicz 22, Klaudia Stachura 20, Julia Świętochowska 18, Magdalena Kuraś 11, Weronika Węglarz 11, Oliwia Węglarz 10, Julia Węglarz 4, Martyna Kolbusz 3.

Trzy mecze w ciągu pięciu dni rozegrał trenowany przez Łukasza Wardzińskiego zespół juniorów MUKS 1811 Unii Tarnów. W pierwszym z nich tarnowianie zmierzyli się w ubiegły czwartek w Krakowie z tamtejszą Wisłą, po zaciętym pojedynku zwyciężając 83-75 (21-18, 24-18, 18-24, 20-15). Dwa dni później ekipa trenera Łukasza Wardzińskiego zagrała w Wieliczce z drugim zespołem UKS Regis. Po dwóch bardzo wyrównanych kwartach, w trzeciej tarnowianie wypracowali sobie zdecydowaną przewagę i mimo, że w końcowych dziesięciu minutach gospodarze odrobili część strat, to mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii Tarnów 86-74 (21-20, 23-20, 29-12, 13-22). Na zakończenie tego „maratonu”, rywalem koszykarzy MUKS 1811 Unii była ekipa Cracovii 1906, a spotkanie to rozegrane zostało w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach. Do przerwy różnicą pięciu punktów prowadzili w nim gospodarze. Po zmianie stron zdecydowaną przewagę osiągnęli jednak krakowianie i mecz zakończył się porażką naszej drużyny 55-85 (11-15, 21-12, 10-25, 13-33).

MUKS 1811 Unia: Kamil Jewuła 22, 25 i 6, Michał Moskal 20, 11 i 15, Kamil Kucharski 18, 9 i 11, Kamil Górecki 10, 2 i 3, Adrian Kloch 6, 10 i 4, Andrzej Schabowski 4, 9 i 4, Mateusz Pochroń 3, 5 i 4, Adrian Boduch 0, 4 i 0, Mikołaj Ciesielski 0, 5 i 1, Bartłomiej Kras 0, 4 i 5, Stanisław Majchrzak 0, - i -, Dawid Nowak -, 2 i 2.

Pracowite ostatnie dni miały także młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W zaległym meczu dziewiątej kolejki, ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka zmierzyła się w Tarnowie z GTK Gorlice. Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do gospodyń, w drugiej gra była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale do przerwy Pałac prowadził 40-24. Po zmianie stron znów uwidoczniła się wyższość tarnowianek, które zwyciężyły 79-38 (24-9, 16-15, 14-6, 25-8). W dziesiątej kolejce koszykarki Pałacu zagrały na wyjeździe z UPLKS Strzelec Oleśnica. Podobnie, jak w pierwszym w tym sezonie meczu obu drużyn – zakończonym dwupunktową wygraną MKS PM – także i w spotkaniu rewanżowym walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka 57-53.

MKS PM: Gabriela Wajda 21 i 7, Karolina Korcyl 17 i 6, Sylwia Słowik 11 i 6, Wiktoria Zabawa 11 i 14, Ada Klaper 6 i 4, Natalia Turek 4 i 1, Nikola Biernat 3 i 12, Inga Hebda 2 i -, Emilia Wawrzon 2 i 4, Emilia Więcek 2 i 2, Aleksandra Kopacz 0 i 0, Julia Zięba 0 i - Maja Buś – i 1, Maya Florek – i 0.

Na pierwsze zwycięstwo nadal czekają natomiast najmłodsze koszykarki MKS Pałac Młodzieży, trenowana przez Krzysztofa Wawrzonka drużyna występująca w klasie dziewcząt. W trzecim w tym sezonie meczu zmierzyły się one na wyjeździe z drugim zespołem MKS Bochnia. Po trzech kwartach trudno było wskazać zwycięzcę, przed ostatnią częścią meczu notowano bowiem remis 35-35. W końcowych dziesięciu minutach zdecydowanie skuteczniejsze były jednak bochnianki i spotkanie zakończyło się ich wygraną 53-40 (16-13, 10-10, 9-12, 18-5).

MKS PM: Wiktoria Zabawa 17, Emilia Wawrzon 6, Julia Zięba 5, Wiktoria Bielawska 4, Emilia Barnaś 2, Emilia Barnaś 2, Maja Buś 2, Laura Ziaja 2, Wiktoria Bieda 0, Maya Florek 0, Roksana Rojek 0, Natalia Turek 0.

Prowadzona przez trenera Dominika Niemczurę, drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów występująca w klasie chłopców, zmierzyła się na własnym boisku z Wisłą Kraków. Krakowianie od początku zdominowali rywalizację, każdą kwartę wygrywając różnicą przynajmniej dwudziestu „oczek”. Do przerwy Wisła prowadziła już 69-27, w końcowym rozrachunku zwyciężyła natomiast 136-52 (36-16, 33-11, 37-16, 30-9), granicę stu zdobytych punktów przekraczając już w trzeciej kwarcie.

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 15, Wojciech Gancarz 10, Adam Nowakowski 8, Aleksander Krukar 5, Szymon Kubaka 4, Daniel Sikora 4, Nikodem Badełek 2, Hubert Bartkowski 2, Kacper Maziarz 2, Patryk Bartkowski 0, Jakub Karwat 0, Adam Wódka 0.