Juniorzy Iskierki w finale wojewódzkim - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy Iskierki w finale wojewódzkim

Kolejne, siódme już w tym sezonie zwycięstwo w małopolskiej lidze juniorów odniosła prowadzona przez trenera Andrzeja Łosia, drużyna MUKS Iskierka Tarnów. Domową wygraną z LKS Bobowa tarnowianie przypieczętowali awans do finału wojewódzkiego.

Juniorzy MUKS Iskierka Tarnów

Pierwsze dwie partie pojedynku rozgrywanego w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach przebiegały pod dyktando, prezentujących w tym fragmencie spotkania dobrą siatkówkę, gospodarzy. W trzecim secie nieoczekiwanie do głosu doszli jednak przyjezdni. Wygrana w tej odsłonie pozwoliła im na nabranie wiary w siebie, stąd też w czwartym secie toczyła się walka punkt za punkt. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej siatkarze MUKS Iskierka Tarnów, zwyciężając w całym meczu 3-1 (25-20, 25-19, 22-25, 28-26).

- W pierwszych dwóch setach chłopcy zagrali po prostu bajecznie. W trzecim odcięło im jednak prąd i wszystko co dobre w naszej grze przestało funkcjonować. Na szczęście w czwartym secie po zaciętej walce okazaliśmy się skuteczniejsi w końcówce – podsumował występ swoich podopiecznych trener Andrzej Łoś.

MUKS Iskierka: Maksymilian Janik, Domingo Gromniak, Wojciech Rubacha, Adrian Lachowicz, Piotr Zyguła, Karol Czarnecki, Miłosz Tyrka, Oskar Mazur, Bartłomiej Krawiec, Nikodem Zacharek (libero), Michał Wójcik (libero).