Juniorzy Pałacu kontynuują serię zwycięstw - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy Pałacu kontynuują serię zwycięstw

W rozegranym awansem meczu ósmej kolejki małopolskiej ligi juniorów w piłce ręcznej, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się wczoraj w hali SP nr 23 w Tarnowie z UKS Krakowiak 85 Kraków. Spotkanie zakończyło się wygraną – ósmą z rzędu - Pałacu 43-19 (25-10).

Mecz piłki ręcznej juniorów: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - UKS Krakowiak 85 Kraków

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, w 3 min po dwóch trafieniach Grzegorza Gądka, 2-0 prowadzili bowiem goście. Celne rzuty Patryka Kwarcińskiego i Jakuba Sikory spowodowały, że dwie minuty później było 2-2, w 7 min krakowianie znów wyszli jednak na prowadzenie (4-6). Potem na boisku zdecydowanie przeważali już podopieczni trenera Marcina Janasa. W 8 min po dwóch z rzędu trafieniach Jakuba Sikory na tablicy pojawił się wynik 7-6, po kwadransie gry i rzucie Konrada Wątroby notowano natomiast wynik 11-7. W 17 min Pałac wygrywał jeszcze tylko 13-9. Tarnowianie rzucili jednak dwanaście bramek z rzędu i na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, po rzucie karnym wykorzystanym przez Kacpra Zająca na tablicy pojawił się rezultat 25-9.

Przez większą część drugiej połowy na boisku trwała wyrównana walka. W 36 min było wprawdzie 29-12, dwie minuty później przewaga Pałacu zmalała jednak do poziomu z pierwszej połowy, czyli do piętnastu bramek (30-15). Największą w tej części meczu przewagę, podopieczni trenera Marcina Janasa uzyskali na kwadrans przed końcem, gdy po akcji Kacpra Zająca prowadzili 35-17. W 47 min na tablicy widniał wynik 35-19. Końcówka meczu, podobnie jak ostatnie fragmenty pierwszej połowy, znów została jednak zdominowana przez zawodników MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Tarnowianie rzucili w niej osiem bramek nie tracąc żadnej, powiększając rozmiary swojej przewagi do dwudziestu czterech bramek.

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Jakub Sikora 7, Patryk Kwarciński 6, Igor Mróz 5, Michał Łabno 4, Przemysław Mądel 4, Szymon Wajda 4, Mateusz Hoim 3, Oskar Klamrzyński 2, Kacper Tuman 2, Konrad Wątroba 2, Kacper Zając 2, Klaudiusz Kasprzyk 1, Igor Tarczoń 1, Kacper Bednarz.