Juniorzy Pałacu mistrzami Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy Pałacu mistrzami Małopolski

Ostatnie dni były udane dla drużyn piłki ręcznej MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W trzech meczach odniosły one komplet zwycięstw. Szczególny ciężar gatunkowy miała wyjazdowa wygrana juniorów Pałacu, którzy dzięki zwycięstwu w Skawinie na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie tytuł najlepszej drużyny w Małopolsce.

Drużyna juniorów MKS Pałac Młodzieży Tarnów rozgromiła w wyjazdowym meczu 51-24 (27-11), zamykającą tabelę „siódemkę” Piasta Skawina. W 4 min tarnowianie prowadzili różnicą jednej tylko bramki (4-3), trzy minuty później po rzucie Przemysława Mądela było już jednak 7-3 dla Pałacu. W 11 min Szymon Porębski wykorzystał rzut karny, powiększając przewagę naszej drużyny do sześciu bramek (10-4), a w 14 min podopieczni trenera Marcina Janasa wygrywali już 14-5. W dalszych fragmentach pierwszej połowy skawinianie wciąż nie potrafili znaleźć recepty na powstrzymanie Przemysława Mądela. W 20 min po kolejnym jego trafieniu Pałac prowadził 19-8, a 17-letni skrzydłowy miał w tym momencie na koncie tyle trafień, ile cały zespół ze Skawiny. Trzy minuty później tarnowianie wygrywali 21-10, aby w 29 min po rzucie Konrada Wątroby powiększyć dzielący oba zespoły dystans do siedemnastu bramek (27-10).

W 35 min po trzech z rzędu trafieniach Michała Łabno, nasz zespół wygrywał 31-11, trzy minuty później Patryk Kwarciński doprowadził do wyniku 13-35. W 41 min zrobiło się 16-36, ale na kwadrans przed końcem meczu po akcji Kacpra Kamysza było 16-41. Ostatnie minuty miały już wyrównany przebieg. Podopieczni trenera Marcina Janasa już tylko nieznacznie powiększyli rozmiary swojego prowadzenia, zwyciężając ostatecznie różnicą dwudziestu siedmiu „oczek”. Bramki w tym meczu zdobyli wszyscy występujący w polu zawodnicy Pałacu.

MKS PM MPEC: Jakub Hołda, Szczepan Mortek - Oskar Klamrzyński 10, Przemysław Mądel 10, Michał Łabno 9, Igor Mróz 8, Konrad Wątroba 4, Kacper Kamysz 3, Korneliusz Małek 2, Szymon Porębski 2, Patryk Kwarciński 1, Grzegorz Piska 1, Konrad Sanek 1.

Po trzecie w tym sezonie zwycięstwo sięgnęła trenowana przez Tomasza Śmieszka ekipa juniorek MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Tarnowianki w wyjazdowym spotkaniu pokonały 24-22 (11-9) UKS Dwójka Nowy Sącz. Początkowe minuty przyniosły grę bramka za bramkę i w 6 min notowano wynik 3-3. Pięć minut później po dwóch rzutach karnych Aleksandry Pazdro tarnowianki prowadziły 5-3, w 13 min było jednak 5-5. Chwilę później historia powtórzyła się. W 19 min po akcji Martyny Dębowskiej, Pałac prowadził 8-6, i znów sądeczanki szybko doprowadziły do remisu (8-8 w 23 min). Minutę później było 9-9, w końcówce pierwszej połowy kolejne dwa rzuty karne wykorzystała jednak Aleksandra Pazdro i do przerwy Pałac prowadził różnicą dwóch bramek.

Po pięciu minutach gry po przerwie, Oliwia Baut powiększyła rozmiary prowadzenia naszej „siódemki” do pięciu trafień (10-15). Kolejne minuty należały jednak do gospodyń, stąd w 41 min notowano rezultat 14-15. W 48 min bramka Magdaleny Leśniak doprowadziła do stanu 16-19, po kolejnych trzech minutach i dwóch trafieniach Weroniki Pawlak zrobiło się jednak 19-19. Przy wyniku 20-20 bramki dla Pałacu zdobyły Gabriela Brożek oraz Dagmara Biedroń. Chwilę później ta pierwsza po raz kolejny wpisała się do protokołu, a w 59 min po szóstym rzucie karnym wykorzystanym przez Aleksandrę Pazdro, tarnowianki wygrywały 24-21. Trafienie Wiktorii Pomietło zmniejszyło tylko rozmiary przegranej sądeczanek.

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Aleksandra Pazdro 9, Martyna Dębowska 5, Gabriela Brożek 4, Dagmara Biedroń 3, Oliwia Baut 2, Magdalena Leśniak 1, Martyna Rataj, Aleksandra Stach.

W przedostatnim meczu pierwszej rundy Małopolskiej Ligi Młodzików, pierwsza drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrała na wyjeździe z drugim zespołem Kusego Kraków. W 4 min było 2-2, potem dwie bramki zdobyła „siódemka” trenera Tomasza Ciapały i w 6 min po rzucie Jakuba Solarza było 2-4. Cztery minuty później akcja Dawida Chudyki pozwoliła tarnowianom na powiększenie przewagi do trzech bramek (3-6), a w 15 min między słupki trafił Paweł Chłopek i Pałac wygrywał 9-5. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, krakowianie zmniejszyli straty do dwóch bramek (10-12), rzut karny wykorzystany przez Jana Wiśniewskiego oraz bramka Dawida Chudyki, przywróciły jednak czterobramkowe prowadzenie MKS PM MPEC.

Na początku drugiej połowy dwukrotnie nie pomylił się egzekwujący rzuty karne Jan Wiśniewski i w 28 min tarnowianie wygrywali 16-10. Największe rozmiary przewaga Pałacu osiągnęła w 31 min, gdy po czwartym tego dnia rzucie karnym Jana Wiśniewskiego zrobiło się 11-18. W tym momencie gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w 36 min przegrywali tylko 16-19. W 41 min „siódemka” trenera Tomasza Ciapały prowadziła jednak 22-17 i nic nie wskazywało na nerwową końcówkę. Tymczasem między 48 a 50 min trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Trójniak i przewaga Pałacu stopniała do jednej zaledwie bramki (23-24). Ostatnie słowo należało jednak do naszej drużyny, a konkretnie do Igora Bielko i tarnowianie wygrali 25-23 (14-10).

MKS PM MPEC: Jakub Zakrzewski – Jakub Solarz 6, Jan Wiśniewski 6, Dawid Chudyka 3, Wiktor Pudło 3, Paweł Chłopek 2, Szymon Dutka 2, Igor Bielko 1, Maciej Pal 1, Jakub Plebanek 1, Mateusz Cytawa, Igor Kawa, Jakub Maślanka, Sebastian Nowak, Mateusz Śmieszek.