Juniorzy Pałacu pokonali „siódemkę” z Chrzanowa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy Pałacu pokonali „siódemkę” z Chrzanowa

W rozegranym wczoraj w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie, meczu trzeciej kolejki małopolskiej ligi juniorów w piłce ręcznej, MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonał 33-29 (11-14), mający po dwóch kolejkach komplet zwycięstw, UMKS-PMOS Chrzanów.

W akcji Kacper Bednarz

W 4 min po dwóch bramkach Jakuba Sikory i rzucie Szymona Wajdy, zespół trenera Szczepana Greczyńskiego prowadził 3-1. Między 7 a 12 minutą, goście zdobyli jednak pięć bramek z rzędu – trzy z nich rzucił Bartosz Skoczylas, który zakończył mecz z dwunastoma trafieniami - i po akcji Marcina Hardziny to oni wygrywali 7-4. W 19 min Szymon Wajda zmniejszył straty Pałacu do jednej bramki (8-9), ale trzy minuty później po kolejnej akcji Marcina Hardziny było 11-8 dla UMKS-PMOS. W 25 min po dwóch z rzędu bramkach Bartosza Skoczylasa, przyjezdni prowadzili nawet 13-9. Po golach Kacpra Bednarza (na zdjęciu) i Korneliusza Małka, pierwsza połowa zakończyła się natomiast trzybramkową wygraną „siódemki” z Chrzanowa.

W 34 min po kolejnym trafieniu Korneliusza Małka zrobiło się 14-14, trzy minuty później Paweł Franczak przywrócił jednak trzybramkowe prowadzenie gości (14-17). Po okresie gry bramka za bramkę, w 44 min notowano rezultat 20-23. Sześć minut później, Klaudiusz Kasprzyk, dla którego było to jedyne w tym meczu trafienie, wyprowadził natomiast Pałac na prowadzenie 25-24. W 52 min było 26-26, dwa trafienia Jakuba Kociuby i bramka Mateusza Hoima, dały jednak naszej „siódemce” trzybramkowe prowadzenie (29-26). W końcówce podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego nieznacznie powiększyli jeszcze rozmiary przewagi, zwyciężając ostatecznie różnicą czterech „oczek”.

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz – Korneliusz Małek 7, Szymon Wajda 7, Jakub Kociuba 6, Kacper Bednarz 4, Mateusz Hoim 4, Jakub Sikora 3, Klaudiusz Kasprzyk 1, Sebastian Kula 1, Michał Mucha, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk, Kacper Tuman.