Juniorzy Pałacu w najlepszej ósemce Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy Pałacu w najlepszej ósemce Mistrzostw Polski

Trenowana przez Marcina Janasa „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów wywalczyła awans do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. W turnieju rozegranym w Puławach tarnowianie zajęli drugie miejsce, w decydującym pojedynku pokonując Azoty-Puławy.

Juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwszym rywalem Pałacu był ubiegłoroczny mistrz Polski, UKS Anilana I Łódź. W 4 min notowano wynik 2-2, cztery minuty później łodzianie prowadzili jednak 5-2. W 17 min Patryk Kwarciński zmniejszył straty naszej drużyny do jednego trafienia (4-5), ale w 12 min było 4-8. Minutę później po rzucie Oskara Klamrzyńskiego na tablicy pojawił się wynik 6-8, a w 17 min dzięki kolejnym dwóm trafieniom naszego obrotowego było 8-9. Po kolejnych trzech minutach notowano co prawda rezultat 8-11, ale na minutę przed końcem pierwszej połowy Jakub Sikora doprowadził do remisu 13-13. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się dwubramkową wygraną łodzian. W 37 min po akcji Szymona Wajdy było 17-17, sześć minut później Kasper Kosiba wykorzystał natomiast rzut karny i po raz pierwszy na prowadzeniu była drużyna z Tarnowa (19-18). Prowadzeniem tym, podopieczni trenera Marcina Janasa cieszyli się jednak bardzo krótko. W 47 min przegrywali bowiem 19-21, a cztery minuty później 21-25. W 58 min po rzucie Kaspra Kosiby, Pałac zmniejszył straty do dwóch „oczek” (24-26), w końcowym rozrachunku ulegając Anilanie 24-28 (13-15).

W sobotę tarnowianie zagrali z UKS Miś – Stal Gorzów Wielkopolski. Początek meczu należał do przeciwników, którzy w 3 min po dwóch bramkach Rafała Renickiego wygrywali 2-0. Pięć minut później Oskar Klamrzyński wyprowadził Pałac na prowadzenie 4-3, ale w 10 min było 6-4 dla ekipy z Gorzowa Wielkopolskiego. W kolejnych minutach pierwszej połowy prowadzenie również przechodziło z rąk do rąk i w 23 min było 13-13. Po rzutach Kacpra Bednarza i Igora Mroza oraz dwóch trafieniach Kaspra Kosiby, w 26 min drużyna trenera Marcina Janasa prowadziła jednak 17-13. W końcówce pierwszej połowy tarnowianie roztrwonili częściowo tę przewagę, schodząc do szatni z dwoma bramkami w zapasie. Druga połowa rozpoczęła się tak, jak pierwsza, czyli od dwóch goli UKS Miś – Stal. W 35 min po rzucie karnym Konrada Wątroby, Pałac prowadził dwoma bramkami (21-19), ale w 38 min notowano kolejny remis 22-22. Jeszcze w 53 min było 28-28, trafienia duetu Przemysław Mądel – Konrad Wątroba wyprowadziły jednak nasz zespół na czterobramkowe prowadzenie (32-28 w 58 min). W końcówce bramkarza rywali pokonali natomiast jeszcze Jakub Sikora (dwukrotnie) oraz Przemysław Mądel i mecz zakończył się wygraną MKS PM 35-29 (18-16).

Po sobotnich meczach, zwycięstwo w turnieju zapewniła już sobie Anilana I, wiadomo było również, że na ostatniej pozycji zawody zakończy zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Stawką niedzielnego pojedynku Azoty-Puławy – MKS Pałac Młodzieży Tarnów, było natomiast drugie miejsce w końcowej klasyfikacji, premiowane awansem do ćwierćfinału. Zdecydowanie lepiej to spotkanie rozpoczęli puławianie. W 5 min było wprawdzie 2-2, ale w 13 min po trzech z rzędu bramkach Jana Antolaka, Azoty-Puławy prowadziły 9-2. Chwilę później Marcin Abramowicz powiększył przewagę gospodarzy do ośmiu bramek (11-3), ale w 22 min Szymon Wajda doprowadził do wyniku 11-8. Trzy minuty później „siódemka” z Tarnowa przegrywała wprawdzie 8-14, końcówkę pierwszej połowy wygrała jednak 7-2, schodząc na przerwę z jednobramkową tylko stratą. Druga część meczu rozpoczęła się od wymiany celnych rzutów (19-18 w 34 min), w 39 min po akcji Szymona Wajdy i dwóch trafieniach Oskara Klamrzyńskiego zrobiło się jednak 21-19 dla Pałacu. Po wyjściu na prowadzenie, tarnowianie nie zwolnili tempa i w 45 min po bramce Mateusza Hoima wygrywali 25-20. W kolejnych minutach utrzymywała się oscylująca w granicach pięciu „oczek” przewaga Pałacu. Na pięć minut przed końcem, podopieczni trenera Marcina Janasa prowadzili tylko 31-27, w końcówce wydatnie powiększyli jednak rozmiary wygranej, zwyciężając 36-28 (15-16).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda - Konrad Wątroba 18, Oskar Klamrzyński 16, Igor Mróz 15, Szymon Wajda 11, Kasper Kosiba 8, Mateusz Hoim 6, Jakub Kociuba 5, Jakub Sikora 5, Korneliusz Małek 3, Przemysław Mądel 3, Kacper Bednarz 2, Szymon Porębski 2, Patryk Kwarciński 1, Kacper Tuman 0.

***

Turniej ćwierćfinałowy z udziałem MKS Pałac Młodzieży Tarnów rozegrany zostanie w dniach 5-7 marca w Olsztynie. Oprócz gospodarzy, „siódemki” Szczypiorniaka Olsztyn, przeciwnikami Pałacu będą nim zespoły Gwardii I Opole oraz SPR Górnika II Zabrze. W drugim ćwierćfinale (Łódź) zmierzą się natomiast: UKS Anilana I Łódź, Wybrzeże III Gdańsk, Orlen Wisła Płock i MTS Kwidzyn.