Juniorzy Pałacu wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy Pałacu wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce

Juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów pewnie wywalczyli awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. W turnieju rozegranym w Płocku, podopieczni trenera Dawida Ciochonia zajęli drugie miejsce.

Juniorzy (piłkarze ręczni) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Na inaugurację tarnowianie zmierzyli się z dobrze znanym sobie przeciwnikiem, UKS Krakowiak 85 Kraków. Podobnie jak w obu spotkaniach ligi małopolskiej, Pałac nie miał problemu ze zdobyciem kompletu punktów. W 7 min było wprawdzie tylko 4-3, cztery minuty później nasz zespół prowadził jednak już 8-3. W dalszych minutach pierwszej połowy utrzymywała się oscylująca w granicach czterech bramek przewaga MKS Pałac Młodzieży, który na przerwę zszedł z pięciobramkowym prowadzeniem. Druga odsłona rozpoczęła się od trafienia rywali, ale w 34 min po trzech trafieniach Klaudiusza Kasprzyka i bramce Sebastiana Kuli było 23-15. Fragment gry między 39 i 48 min zespół trenera Dawida Ciochonia wygrał 6-0, po bramce Jakuba Kociuby wychodząc na prowadzenie 31-18. W ostatnich pięciu minutach tarnowianie zdobyli natomiast pięć bramek nie tracąc żadnej i wygrali 39-21 (19-14).

Drugim rywalem Pałacu była „siódemka” SMS Zagłębia I Lubin. Mecz rozpoczął się od trafienia Huberta Marca, ale było to jedyne prowadzenie lubinian. W 7 min po bramkach duetu Klaudiusz Kasprzyk – Korneliusz Małek było już 4-1 dla ekipy z Tarnowa, a w 14 min Konrad Wątroba wykorzystał rzut karny, powiększając prowadzenie Pałacu do sześciu goli (10-4). W 21 min rywale zmniejszyli straty do trzech „oczek” (9-12), trafienie Sebastiana Kuli przywróciło jednak sześciobramkową przewagą podopiecznych trenera Dawida Ciochonia (9-15). W drugą połowę lepiej weszli tarnowianie, w 34 min po trafieniu Jakuba Kociuby i dwóch karnych wykorzystanych przez Konrada Wątrobę, Pałac wygrywał 19-11. Odpowiedź „siódemki” z Dolnego Śląska była jednak szybka, pięć minut później zmniejszyła ona straty do pięciu bramek (14-19). Gdy w 48 min Jakub Kociuba doprowadził do wyniku 23-16 wydawało się, że losy rywalizacji są już przesądzone. Innego zdania byli jednak młodzi szczypiorniści z Lubina i w 57 min Pałac prowadził tylko 23-20. Tarnowianie nie dali jednak odebrać sobie zwycięstwa, po bramkach Jakuba Kociuby i Konrada Wątroby zwyciężając 25-21 (16-11).

Po tej wygranej, tarnowianie zapewnili już sobie awans. W podobnej sytuacji była ekipa gospodarzy, Orlenu Wisły Płock, z którą Pałac zagrał w niedzielę na zakończenie turnieju. Stawką tego meczu było prawo organizacji turnieju 1/4 finału. Po wyrównanym początku zaznaczyła się niewielka przewaga płocczan, którzy w 9 min prowadzili 6-4, cztery minuty później 9-5, a po kwadransie 11-6. W 27 min po dwóch trafieniach Konrada Wątroby (dla rozgrywającego Pałacu były to bramki odpowiednio numer 9 i 10) na tablicy pojawił się wynik 16-13, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się pięciobramkową wygraną Orlen Wisły. W 35 min Sebastian Kula doprowadził do wyniku 19-17, ale w 47 min płocczanie powiększyli dystans do pięciu trafień (25-20). Pościg gości pozwolił im na doprowadzenie w 56 min – po piętnastym trafieniu Konrada Wątroby - do remisu 28-28. W końcówce skuteczniejsi byli jednak gospodarze i MKS PM przegrał 29-30 (13-18).

Turniej 1/4 finału z udziałem zespołu z Tarnowa rozegrany zostanie w dniach 17-19 lutego w Kielcach. Rywalami Pałacu będą w nim: SPR Górnik Zabrze, Vive Kielce oraz SKF KPR Sparta Oborniki.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko, Marcin Kubczak - Konrad Wątroba 26 („król” strzelców turnieju), Jakub Kociuba 18, Korneliusz Małek 15, Klaudiusz Kasprzyk 9, Dawid Chudyka 8, Dawid Bujok 5, Sebastian Kula 5, Igor Bielko 3, Paweł Chłopek 2, Jakub Wzorek 2, Kacper Golec, Maciej Gwóźdź, Maciej Pal, Mateusz Śmieszek, Jan Wiśniewski.