Juniorzy Pałacu wygrali po rzutach karnych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy Pałacu wygrali po rzutach karnych

W siódmej kolejce spotkań małopolskiej ligi juniorów w piłce ręcznej, MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzył się przed własną publicznością z bezpośrednim sąsiadem w tabeli, „siódemką” Kusego Kraków. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 33-33 (19-15), a w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się tarnowianie, zwyciężając 3-2. Pierwszoplanową postacią w zwycięskim zespole był Andrzej Wicherek, który zdobył dwanaście bramek.

W 2 min Pałac przegrywał 1-2, dwie minuty później po trafieniach Tomasza Musiała, Maksymiliana Grzesika i Jakuba Basieraka było jednak 4-2 dla gospodarzy. W 7 min po dwóch bramkach Konrada Łuczyńskiego, tarnowianie wygrywali już 6-3, a w 12 min po kolejnej bramkowej akcji tego zawodnika ich przewaga wzrosła do czterech „oczek” (9-5). Kolejne minuty należały jednak do krakowian, którzy w 18 min po rzucie Daniela Potępy doprowadzili do remisu 9-9. Podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha szybko odzyskali kilkubramkową przewagę; w 21 min Andrzej Wicherek wyprowadził ich na prowadzenie 13-10, a pięć minut później po trafieniu Mateusza Wojdana było 16-11. Na minutę przed końcem pierwszej połowy na tablicy pojawił się rezultat 19-13, dwie ostatnie w tej odsłonie bramki zdobył jednak krakowianin Wiktor Dębski i na przerwę obie drużyny zeszły przy czterobramkowym prowadzeniu MKS PM MPEC.

Pierwsze minuty po zmianie stron zdecydowanie należały do przyjezdnych. W 34 min przewaga Pałacu zmalała do jednej tylko bramki (20-19), a w 40 min było 23-22 dla przyjezdnych. Cztery minuty później po rzucie Marka Starca tarnowianie wygrywali 24-23, w 50 min na tablicy pojawił się jednak wynik 27-25 dla Kusego. W 57 min dzięki niezwykle skutecznej grze Andrzeja Wicherka (zdobył siedem kolejnych bramek dla MKS PM MPEC) Pałac prowadził 32-30. Gdy w 59 min na listę strzelców wpisał się tarnowski bramkarz, Robert Pyrek i przewaga tarnowian wzrosła do trzech bramek, wydawało się, że jest już po meczu. Krakowianie odrobili jednak te straty i mecz zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym.

Po dwóch seriach rzutów karnych i trafieniach Maksymiliana Grzesika oraz Konrada Łuczyńskiego, MKS PM MPEC prowadził 2-0. Potem swoich prób nie wykorzystali wprawdzie Mateusz Wojdan i Jakub Basierak, ale trafienie Jakuba Kuty zadecydowało o zdobyciu dwóch punktów przez podopiecznych Bartosza Bommersbacha.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek 1 – Andrzej Wicherek 12, Maksymilian Grzesik 4, Marek Starzec 4, Konrad Łuczyński 3, Tomasz Musiał 3, Mateusz Wojdan 3, Jakub Basierak 2, Bartosz Paw 1, Kacper Chruściel, Jakub Kuta, Filip Mądel, Filip Stelmach.