Juniorzy i młodzicy MKS PM Tarnów nadal bez porażki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy i młodzicy MKS PM Tarnów nadal bez porażki

Od wygranej do wygranej kroczą piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży Tarnów występujący w rozgrywkach juniorów i młodzików. Ci pierwsi wygrali już dziewięć kolejnych spotkań, ci drudzy w sobotę przedłużyli serię zwycięstw do trzynastu.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna)

Juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów w dziewiątej kolejce zmierzyli się w Krakowie z tamtejszym Kusym. W początkowych fragmentach żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi większej niż jednobramkowa i w 13 min było 4-4. Dwie minuty później po rzucie Jakuba Sikory tarnowianie prowadzili 6-4, ale w 20 min notowano rezultat 7-7. W 24 min na tablicy widniał jeszcze wynik 9-9, na trzy minuty przed końcem Konrad Wątroba wyprowadził jednak nasz zespół na prowadzenie 13-10. Trzybramkowa przewaga Pałacu, prowadzonego w tym meczu przez trenera Szczepana Greczyńskiego, utrzymała się do końca pierwszej połowy. Druga odsłona rozpoczęła się od trafienia gospodarzy, ale w 35 min po akcji Jakuba Sikory nasz zespół wygrywał 18-13. Kolejna bramka tego zawodnika spowodowała, że w 39 min było 20-14 dla MKS PM, a w 42 min Oskar Klamrzyński doprowadził do rezultatu 22-15. Trzy trafienia najskuteczniejszego na boisku Jakuba Sikory oraz trafienie Igora Mroza, spowodowały że w 47 min było już praktycznie po meczu, Pałac wygrywał bowiem 26-16. Sześć minut później krakowianie zmniejszyli wprawdzie straty do sześciu bramek (20-27), w końcówce tarnowianie ponownie powiększyli jednak dzielący oba zespoły dystans,  wygrywając ostatecznie  31-22 (15-12). Jako ciekawostkę podać można fakt, że wynik meczu ustalił tarnowski bramkarz, Olaf Drajewicz.

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz 1, Jakub Hołda – Jakub Sikora 11, Oskar Klamrzyński 7, Konrad Wątroba 4, Jakub Kociuba 2, Korneliusz Małek 2, Igor Mróz 2, Kacper Bednarz 1, Dominik Starzyk 1, Mateusz Hoim, Patryk Kwarciński, Grzegorz Piska, Igor Tarczoń, Kacper Zając.

W małopolskiej lidze młodzików rozpoczęła się faza finałowa. Niepokonana w eliminacjach – dwanaście zwycięstw – pierwsza „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów (na zdjęciu) zagrała w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 z UMKS-PMOS Chrzanów. W 3 min po rzucie Pawła Chłopka, podopieczni trenera Tomasza Ciapały prowadzili 3-0. Dalsze minuty pierwszej połowy przyniosły wyrównaną grę i w 18 min notowano wynik 9-6. Cztery minuty później Jakub Solarz powiększył prowadzenie Pałacu do siedmiu bramek (13-6), a na przerwę oba zespoły zeszły przy sześciobramkowej przewadze naszej „siódemki”. W 31 min po dwóch rzutach Marka Mendeli zrobiło się 17-13, ale trzy minuty później tarnowianie prowadzili 21-13. Po okresie wyrównanej gry, gospodarze znów zdobyli cztery bramki nie tracąc żadnej – trzy z nich były dziełem Jakuba Solarza – i na pięć minut przed końcem wygrywali 32-20. W końcówce zespół z Chrzanowa nieznacznie zmniejszył rozmiary przegranej i Pałac wygrał 35-25 (14-8).

MKS Pałac Młodzieży: Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Dawid Chudyka 7, Jakub Solarz 7, Paweł Chłopek 5, Igor Bielko 4, Mateusz Śmieszek 4, Jan Wiśniewski 4, Tomasz Ziaja 2, Igor Kawa 1, Sebastian Nowak 1, Kacper Golec, Jakub Kupiec, Maciej Pal.

Trenowana przez Pawła Peckę druga drużyna młodzików Pałacu zmierzyła się w Tarnowie z pierwszym zespołem Kusego Kraków, który rundę eliminacyjną zakończył na drugiej pozycji. W 9 min gospodarze prowadzili 5-4, trzy kolejne bramki zdobyli jednak krakowianie (5-7 w 12 min). Dwa rzuty Jakuba Firleja doprowadziły w 14 min do remisu 7-7, ale dwie minuty później tarnowianie przegrywali 7-10. W 21 min przewaga Kusego wzrosła nawet do czterech „oczek” (10-14), dzięki trafieniom Mikołaja Denisiuka, Jakuba Firleja i Jakuba Maślanki, do przerwy Pałac przegrywał jednak tylko jedną bramką. Po dwóch minutach gry po przerwie, Filip Klucznik doprowadził do remisu 14-14, w 32 min na tablicy pojawił się jednak rezultat 15-18. W 37 min podopieczni trenera Pawła Pecki zmniejszyli straty do jednej bramki (17-18), ale pięć minut później przegrywali 17-22. Na dwa celne rzuty Mikołaja Denisiuka, goście odpowiedzieli sześcioma trafieniami i na dwie minuty przed końcem wygrywali 28-19. Skuteczna gra w końcówce Krystiana Bieleckiego pozwoliła tarnowianom na zmniejszenie strat. Ostatecznie Pałac przegrał 23-29 (13-14).

MKS Pałac Młodzieży II: Michał Stec – Jakub Firlej 7, Mikołaj Denisiuk 5, Krystian Bielecki 3, Jakub Wzorek 3, Filip Klucznik 2, Jakub Maślanka 2, Kacper Marszołek 1, Aleks Bouchahdane.