Juniorzy i młodziczki nadal bez straty punktu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy i młodziczki nadal bez straty punktu

Kolejne wygrane juniorów i młodziczek, trzecia z rzędu porażka juniorek oraz inauguracyjna przegrana juniorek młodszych, tak przedstawia się dorobek weekendowych występów zespołów MKS Pałac Młodzieży Tarnów występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej.

Młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Bez punktów zakończyły pierwszą rundę rozgrywek juniorki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W kończącym ją spotkaniu, „siódemka” trenera Tomasza Śmieszka przegrała na wyjeździe z SPR-em Olkusz. Tarnowianki prowadziły w tym meczu jedynie w 1 min, gdy po rzucie Martyny Dębowskiej na tablicy pojawił się wynik 0-1. Trzy minuty później dzięki trafieniom Aleksandry Pazdro i Weroniki Gondek było 4-4. Kolejny fragment spotkania gospodynie wygrały jednak 7-0 i w 15 min po akcji Kingi Kasprowicz prowadziły 11-4. W 24 min przewaga „siódemki” z Olkusza wzrosła do dziewięciu bramek (16-7) i przy takich rozmiarach prowadzenia olkuszanek zakończyła się pierwsza połowa. Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch trafień gospodyń, które w 38 min prowadziły już 26-13. W dalszych minutach SPR powiększył jeszcze dzielący oba zespoły dystans, doprowadzając w 58 min do rezultatu 39-22. W końcówce zawodniczki Pałacu zdobyły cztery bramki z rzędu, przegrywając ostatecznie 26-39 (10-19).

MKS Pałac Młodzieży: Nadia Buch – Aleksandra Pazdro 11, Dagmara Biedroń 3, Martyna Dębowska 3, Weronika Klich 3, Martyna Adamczyk 2, Weronika Gondek 2, Gabriela Janas 1, Monika Kopciuch 1, Oliwia Bajgier, Julia Iwaniec, Magdalena Leśniak, Oliwia Moździeż, Natalia Nowak.

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu odniosła trenowana przez Marcina Janasa „siódemka” juniorów Pałacu. Tarnowianie w domowym meczu pokonali 30-18 (14-11) Kusego Kraków, który przyjechał na mecz w siedmioosobowym tylko składzie. W 13 min Pałac prowadził tylko 6-5, bramki Oskara Klamrzyńskiego i Szymona Wajdy, spowodowały jednak, że cztery minuty później było już 10-5. W 26 min goście zmniejszyli straty do dwóch „oczek” (12-10), ostatecznie po rzucie Konrada Wątroby pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową wygraną Pałacu. W 42 min po czwartym już w tej odsłonie trafieniu Igora Mroza na tablicy pojawił się rezultat 19-14, a trzy minuty później gospodarze wygrywali 20-16. W 50 min po kolejnej bramkowej serii Igora Mroza przewaga „siódemki” MKS Pałac Młodzieży wzrosła do dziesięciu bramek (26-16), w 54 min Szymon Wajda doprowadził natomiast do stanu 29-17. Końcówka meczu nie obfitowała już w trafienia, oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce.

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Igor Mróz 9, Oskar Klamrzyński 4, Szymon Wajda 4, Konrad Wątroba 4, Patryk Kwarciński 3, Mateusz Hoim 2, Przemysław Mądel 2, Jakub Pogonowski 1, Kacper Tuman 1, Klaudiusz Kasprzyk, Grzegorz Piska. Jakub Sikora, Sebastian Surman, Kacper Zając.

Juniorki młodsze Pałacu w pierwszym meczu nowego sezonu zagrały w Tarnowie z Koroną Handball Kielce. Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana. W 3 min po rzucie Magdaleny Leśniak było 2-1 dla zespołu prowadzonego przez trenera Tomasza Śmieszka. Dwie minuty później na tablicy pojawił się rezultat 2-4, ale w 15 min Weronika Klich wyprowadziła tarnowski zespół na prowadzenie 8-6. Na cztery minuty przed końcem było 12-10 dla zespołu z Kielc, ale trafienia Moniki Kopciuch i Martyny Adamczyk spowodowały że pierwsza połowa zakończyła się rezultatem remisowym. Po czterech minutach gry w drugiej połowie, Pałac po rzucie Magdaleny Leśniak prowadził 15-14. O losach spotkania zadecydowały praktycznie kolejne minuty, w 47 min było już bowiem 21-15 dla Korony Handball. Końcówka meczu przyniosła grę bramka za bramkę i mecz zakończył się porażką Pałacu 22-27 (12-12).

MKS Pałac Młodzieży: Gabriela Janas – Martyna Adamczyk 7, Aleksandra Leśniak 5, Magdalena Leśniak 4, Weronika Klich 2, Monika Kopciuch 2, Julia Iwaniec 1, Julia Wajda 1, Aleksandra Czapla, Oliwia Hołda, Julia Kasprzykowska, Julia Leśniak, Natalia Nowak.

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosły trenowane przez Tomasza Śmieszka młodziczki tarnowskiego Pałacu, które w wyjazdowym meczu zmierzyły się z UKS Krakowiak 85 Kraków. W 4 min gospodynie prowadziły 3-2. Cztery minuty później po dwóch z rzędu bramkach Julii Wajdy było już 7-3 dla Pałacu. Po fragmencie wyrównanej gry (6-10 w 15 min), znów uwidoczniła się wyższość tarnowianek, które w 19 min po trafieniu Julii Leśniak wygrywały 14-6. Kolejne dwie bramki zdobyły wprawdzie krakowianki, końcówkę pierwszej połowy młode zawodniczki Pałacu wygrały jednak 9-0 i na przerwę zeszły przy piętnastobramkowym prowadzeniu. W 35 min gospodynie zmniejszyły straty do jedenastu bramek (13-24), ale pięć minut później po akcji Oliwii Hołdy na tablicy pojawił się wynik 13-30. Ostatnie fragmenty przyniosły wyrównaną grę i mecz zakończył się wygraną Pałacu 37-21 (23-8).

MKS Pałac Młodzieży: Patrycja Wentrych – Julia Leśniak 11, Oliwia Hołda 10, Julia Wajda 6, Aleksandra Czapla 3, Karolina Chrobak 2, Liliana Tai 2, Julia Kasprzykowska 1, Amelia Maślanka 1, Wiktoria Ocłoń 1, Nikola Czupryna, Aleksandra Leśniak, Kamila Zając.