Juniorzy młodsi Pałacu kontynuują serię zwycięstw - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy młodsi Pałacu kontynuują serię zwycięstw

W szóstym meczu małopolskiej ligi juniorów młodszych w piłce ręcznej, „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w Bochni z tamtejszym MOSiR-em. Tarnowianie wygrali 41-22 (23-13) i było to ich szóste zwycięstwo w sezonie.

Juniorzy młodsi MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando drużyny trenera Szczepana Greczyńskiego, która w 6 min prowadziła już 4-0. W dalszych minutach tarnowianie systematycznie powiększali swą przewagę. W 9 min Łukasz Mądel doprowadził do wyniku 2-8, a siedem minut później po czterobramkowej serii zakończonej trafieniem Konrada Wątroby, Pałac prowadził 15-5. Do końca pierwszej połowy gra była już wyrównana. Na bramkę gospodarzy, trafieniem odpowiadali także tarnowianie i do szatni oba zespoły zeszły przy dziesięciobramkowej przewadze MKS Pałac Młodzieży.

Druga połowa rozpoczęła się dla tarnowian jeszcze lepiej niż pierwsza. W początkowych jej fragmentach, podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego zdobyli osiem bramek nie tracąc żadnej i w 39 min po dwóch z rzędu bramkowych akcjach Korneliusza Małka prowadzili 31-13. Chwilę później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paweł Chłopek i w 43 min na tablicy pojawił się wynik 14-33. W 50 min po rzucie Kacpra Bienia przewaga Pałacu wzrosła natomiast do dwudziestu „oczek” (37-17). Końcowe fragmenty spotkania przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę wyniku i nieznacznie zmniejszenie rozmiarów wygranej naszego zespołu.

MKS Pałac Młodzieży: Maciej Gwóźdź, Jakub Zakrzewski – Sebastian Kula 9, Łukasz Mądel 7, Paweł Chłopek 5, Jakub Kociuba 5, Dominik Jac 4, Korneliusz Małek 3, Konrad Wątroba 3, Kacper Bień 2, Michał Mucha 2, Maciej Woliński 1, Radosław Musiał.