Juniorzy młodsi Pałacu mistrzami Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy młodsi Pałacu mistrzami Małopolski

W rozegranym awansem meczu ostatniej kolejki małopolskiej ligi piłki ręcznej juniorów młodszych, pierwsza drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów pewnie pokonała na wyjeździe MOSiR Bochnia. Tą wygraną podopieczni trenera Marcina Janasa przypieczętowali zdobycie tytułu mistrza Małopolski, zapewniając sobie tym samym prawo organizacji ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski.

Wczorajszy mecz od początku przebiegał pod dyktando „siódemki” z Tarnowa, która w 10 min po rzucie Przemysława Mądela prowadziła 6-2. Kolejne dwa trafienia tego zawodnika, spowodowały, że w 14 min Pałac wygrywał już 10-4. Siedem minut później, bochnianie zmniejszyli straty do trzech bramek (10-13), a na pięć minut przed przerwą ekipa trenera Marcina Janasa prowadziła tylko 17-13. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy tarnowianie wygrali jednak 4-1, schodząc do szatni z przewagą siedmiu trafień.

Druga odsłona rozpoczęła się od trafienia Konrada Trojana, potem młodzi szczypiorniści MKS PM MPEC rzucili jednak dziewięć bramek z rzędu i po akcji Oskara Klamrzyńskiego prowadzili 30-15. Największą przewagę osiągnęli tarnowianie w 44 min, gdy po rzucie Patryka Kwarcińskiego na tablicy pojawił się korzystny dla nich rezultat 32-16. Końcowy kwadrans przyniósł już wyrównaną grę i spotkanie zakończyło się wynikiem 40-26 (21-14) dla MKS Pałac Młodzieży MPEC.

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Oskar Klamrzyński 9, Konrad Wątroba 7, Przemysław Mądel 6, Patryk Kwarciński 4, Patryk Majcher 4, Igor Mróz 4, Michał Mucha 3, Grzegorz Piska 2, Filip Mróz 1, Kacper Kamysz, Michał Łabno, Szymon Porębski.