Juniorzy młodsi Pałacu piątą drużyną w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy młodsi Pałacu piątą drużyną w Polsce

Juniorzy młodsi MKS Pałac Młodzieży Tarnów zajęli trzecie miejsce w rozegranym w Łodzi ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Tym samym podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego sklasyfikowani zostali w Polsce na pozycjach 5-6. „Królem” strzelców łódzkiego turnieju został Jakub Kociuba – 25 bramek.

Juniorzy młodsi MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Po przegranej w czwartkowym meczu z Vive I Kielce (pisaliśmy o tym TUTAJ), w piątek tarnowianie zmierzyli się z AZS AWF Warszawa. Pałac prowadził w tym spotkaniu niemal od samego początku (jedynie w 2 min warszawianie wygrywali 1-0). W 9 min po trafieniu Korneliusza Małka było 5-2, a pięć minut później Jakub Kociuba doprowadził po rzucie karnym do stanu 9-5. W 15 min gracze ze stolicy zmniejszyli wprawdzie straty do dwóch bramek (7-9), ale w 25 min przegrywali 11-17. W odpowiedzi na dwunastą bramkę AZS AWF, trzykrotnie do siatki trafił Korneliusz Małek, na listę strzelców wpisał się także Klaudiusz Kasprzyk i w 28 min Pałac prowadził 21-12. Ostatecznie na przerwę oba zespoły zeszły przy siedmiobramkowej przewadze naszej „siódemki”.

W 34 min notowano wynik 22-16 dla MKS PM, ale siedem minut później po dwóch z rzędu akcjach Korneliusza Małka przewaga Pałacu wzrosła do dziewięciu trafień (27-18). Dalsze minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 52 min drużyna trenera Szczepana Greczyńskiego prowadziła 35-27. Cztery minuty później po akcji Macieja Gwoździa było 39-27, a mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 40-31 (21-14).

Chcąc awansować do finału, nasz zespół musiał w ostatnim meczu turnieju pokonać UKS Anilana I Łódź różnicą minimum siedmiu bramek. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch trafień gospodarzy, ale w 6 min po rzucie Sebastiana Kuli, to Pałac wygrywał 3-2. W kolejnych fragmentach niemal cały czas na prowadzeniu byli tarnowianie (łodzianie jedynie trzykrotnie doprowadzili do remisu), ale w 23 min wygrywali tylko 14-13. W końcowych minutach pierwszej połowy nasz zespół zdobył jednak dwa razy więcej bramek od rywali i do przerwy prowadził różnicą pięciu trafień.

Po pięciu minutach gry po przerwie stopniała ona jednak do dwóch „oczek” (23-25), a w 43 min Jan Szweda-Lewandowski doprowadził do remisu 26-26. Pięć minut później po rzucie karnym Konrada Wątroby i akcji Korneliusza Małka zespół z Tarnowa odzyskał na chwilę prowadzenie (30-28), ale w 54 min przegrywał 31-33. Tę dwubramkową przewagę utrzymali łodzianie do końca meczu, zwyciężając 37-35 (17-22).

Końcowa klasyfikacja: UKS Anilana I Łódź – 9 pkt., 2. Vive I Kielce – 6 pkt., 3. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – 3 pkt., 4. AZS AWF Warszawa – 0 pkt.

MKS Pałac Młodzieży: Michał Zarzycki, Szymon Gorzkowicz – Korneliusz Małek 13 i 4, Jakub Kociuba 10 i 7, Klaudiusz Kasprzyk 7 i 4, Konrad Wątroba 5 i 13, Sebastian Kula 1 i 3, Łukasz Mądel 1 i 3, Kacper Bień 1 i 1, Marcin Gorzkowicz 1 i 0, Maciej Gwóźdź 1 i 0, Dominik Jac 0 i 0, Maksymilian Bieś 0 i -, Michał Mucha 0 i -, Radosław Musiał 0 i -, Maciej Woliński 0 i -.