Juniorzy młodsi Pałacu poza finałem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy młodsi Pałacu poza finałem

„Siódemce” MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się awansować do finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. W półfinale rozegranym w Warszawie, zespół trenowany przez Tomasza Ciapałę zanotował jedną wygraną oraz dwie porażki (w tym jedną po rzutach karnych) i uplasował się na czwartej pozycji. Ostatecznie tarnowianie sklasyfikowani zostali w Polsce na miejscach 7-8.

Juniorzy młodsi (piłkarze ręczni) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W pierwszym meczu Pałac zagrał z Acana Moto-Jelcz Oława. W 3 min nasz zespół przegrywał 0-2, ale w 10 min po akcji Dawida Chudyki było 6-3. Siedem minut później tarnowianie wygrywali 10-7, w 21 min na tablicy pojawił się natomiast wynik 10-10. Kolejne minuty znów należały do MKS PM i na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy „siódemka” trenera Tomasza Ciapały wygrywała 14-11. Końcówka tej odsłony przebiegała jednak pod dyktando przeciwników i do przerwy notowano wynik 15-15. W drugiej połowie na boisku cały czas trwała wyrównana walka i żadna z drużyn nie osiągnęła w tym czasie przewagi wyższej niż dwie bramki. W 56 min było 29-29. Kolejne trzy bramki zdobyli jednak szczypiorniści z Oławy i trafienie Macieja Pala zmniejszyło jedynie rozmiary przegranej Pałacu. Mecz zakończył się porażką naszej drużyny 30-32 (15-15).

W sobotę, rywalem „siódemki” z Tarnowa była ekipa MSPR Siódemki-Huras Legnica. Do stanu 10-10 żadna z drużyn nie oddaliła się od rywala na dystans większy niż jedno trafienie. Dopiero w 24 min po rzutach Mateusza Śmieszka i Dawida Chudyki, Pałac wygrywał 12-10. Dwie minuty później było 13-11. W końcowych fragmentach pierwszej połowy legniczanie z nawiązką odrobili jednak te straty, schodząc do szatni z dwubramkową przewagą. Początek drugiej połowy przyniósł skuteczną grę zespołu z Tarnowa, który w 37 min wygrywał 18-16. Dziesięć minut później rywale doprowadzili do remisu 21-21. Od tej pory na boisku trwała już wyrównana walka i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 28-28 (15-13). W konkursie rzutów karnych zdecydowanie lepsi okazali się natomiast zawodnicy z Legnicy, wygrywając 4-1.

W ostatnim spotkaniu tarnowianie zmierzyli się z gospodarzem turnieju, UKPR Agrykola Victoria Warszawa. Dla obu drużyn był to mecz bez znaczenia, jeżeli chodzi o pozycję w zawodach. Warszawianie już wcześniej zapewnili sobie bowiem zwycięstwo, w przypadku Pałacu wiadomo było, że zakończy turniej na ostatnim miejscu. Początkowe minuty przyniosły wyrównaną grę. W 15 min po rzucie Jakuba Solarza tarnowianie prowadzili 10-8, siedem minut później przegrywali jednak 11-13. Ostatnie siedem minut pierwszej połowy, podopieczni trenera Tomasza Ciapały wygrali 5-0, kończąc tę odsłonę z trzybramkową przewagą. Po czterech minutach gry po przerwie i trzech trafieniach Igora Bielki, prowadzenie Pałacu wzrosło do pięciu „oczek” (20-15). W 37 min dystans dzielący obie drużyny zmalał do trzech goli (20-17), ale w 51 min po dwóch akcjach Macieja Pala było 28-21 dla ekipy z Tarnowa. Ostatecznie tarnowianie zwyciężyli 29-24 (17-14).

Awans do finału zapewniły sobie zespoły UKPR Agrykoli Victorii Warszawa oraz Acana Moto-Jelcz Oława.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko, Jakub Zakrzewski - Maciej Pal 17, Igor Bielko 16, Paweł Chłopek 12, Dawid Chudyka 12, Jan Wiśniewski 10, Jakub Wzorek 7, Mateusz Śmieszek 5, Jakub Solarz 3, Kacper Golec 2, Jakub Kupiec 1, Jakub Maślanka 1, Tomasz Ziaja 1, Aleks Bouchahdane, Kacper Jeż, Jakub Plebanek.