Juniorzy rozpoczęli od wygranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy rozpoczęli od wygranej

Rozpoczęły się rozgrywki małopolskiej ligi juniorów w piłce ręcznej. W tym sezonie występuje niej osiem zespołów. W gronie tym jest trenowana przez Bartosza Bommersbacha i Józefa Bommersbacha „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, która w pierwszym meczu sięgnęła po komplet punktów.

Tarnowianie rozpoczęli sezon od niedzielnego wyjazdowego pojedynku z UMKS PMOS Chrzanów. Do przerwy w meczu notowano remis 16-16. W drugiej połowie skuteczniejsi byli jednak młodzi szczypiorniści Pałacu i spotkanie zakończyło się ich wygraną 35-31 (16-16).

MKS PM MPEC Tarnów: Robert Pyrek – Jakub Basierak 7, Tomasz Musiał 7, Patryk Łabuz 5, Andrzej Wicherek 5, Mateusz Wojdan 4, Konrad Łuczyński 3, Adrian Zaucha 3, Bartosz Paw 1, Kacper Chruściel, Szymon Czarnik, Paweł Kozioł, Jakub Kuta, Karol Płaneta.

W najbliższą sobotę, 7 października, tarnowianie zagrają w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 (osiedle Legionów) z UKS Jedynka Myślenice. Początek spotkania o godz. 13.15.

W innych meczach: Kusy Kraków – MOSiR Bochnia 38-29 (19-10), UKS Jedynka Myślenice – Piast Skawina 21-31 (10-16), Krakowiak Szkoła Gortata Kraków – UKS Metalka Nowy Targ 36-17 (18-9).