Juniorzy rozpoczęli od wygranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy rozpoczęli od wygranej

Od zwycięstwa rozpoczęła starty w Małopolskiej Lidze Juniorów w piłce ręcznej, prowadzona przez trenera Bartosza Bommersbacha „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W zaległym spotkaniu pierwszej kolejki, rozegranym wczoraj w hali tarnowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, Pałac pokonał 25-22 (13-9) UKS Wiertmet Libusza.

Początkowe minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 6 min było 2-2. Trzy minuty później, po dwóch bramkach Maksymiliana Grzesika, gospodarze prowadzili wprawdzie 4-2, ale w 12 min na tablicy pojawił się wynik 5-4 dla ekipy z Libuszy. W odpowiedzi trzykrotnie trafił Mateusz Wojdan i w 17 min MKS PM MPEC wygrywał 7-5. W 21 min tarnowianie prowadzili różnicą jednej tylko bramki (8-7). Dwa celne rzuty Andrzeja Wicherka oraz kolejne trafienie Mateusza Wojdana, spowodowały jednak, że w 25 min było 11-7 dla Pałacu.

Po zmianie stron przewaga gospodarzy szybko zmalała do dwóch tylko trafień (14-12 w 34 min). W 42 min po akcjach Karola Płanety i Maksymiliana Grzesika, szczypiorniści MKS PM MPEC znów prowadzili wprawdzie różnicą czterech bramek (18-14), trzy minuty później Damian Klocek doprowadził jednak do wyniku 18-16. W kolejnym fragmencie spotkania oba zespoły zdobywały bramki na przemian, stąd też w 52 min notowano wynik 22-19. Goście nie zamierzali jednak wyjechać z Tarnowa bez jednego choćby punktu i w 56 min doprowadzili do remisu 22-22. Chwilę później trafił Andrzej Wicherek, którego kolejne dwa celne rzuty w ostatniej minucie meczu przypieczętowały wygraną Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Krzysztof Ocytko – Andrzej Wicherek 8, Mateusz Wojdan 7, Maksymilian Grzesik 6, Tomasz Musiał 2, Jakub Basierak 1, Karol Płaneta 1, Jakub Kuta, Patryk Kwarciński, Filip Mądel, Przemysław Mądel, Igor Mróz, Mateusz Porębski, Konrad Sanek.