Juniorzy z Łodzi najlepsi w Memoriale Michała Smętka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy z Łodzi najlepsi w Memoriale Michała Smętka

Drużyna ŁKS Szkoła Gortata Łódź triumfowała w rozegranym podczas weekendu w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, XI Memoriale Michała Smętka w koszykówce juniorów (rocznik 2002 i młodsi). Drugie miejsce wywalczył UKS Regis Wieliczka, a na trzeciej pozycji rywalizację zakończyli gospodarze, MUKS 1811 Unia Tarnów.

Prowadzona przez trenera Michała Skowrona ekipa z Tarnowa w pierwszym meczu zmierzyła się z Twardymi Piernikami Toruń. W pierwszej kwarcie nasz zespół zdobył dwa razy więcej punktów od przeciwnika, w kolejnych dwóch kwartach również okazał się skuteczniejszy od drużyny z Torunia i po trzydziestu minutach prowadził 69-40. Ostatnia część meczu miała już wyrównany przebieg i tarnowianie zwyciężyli 85-58 (22-11, 23-19, 24-10, 16-18).

Drugim sobotnim rywalem MUKS 1811 Unii Tarnów był MUKS Piaseczno. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi i na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu naszego zespołu 32-28. Po trzeciej kwarcie rozmiary prowadzenia MUKS 1811 Unii wzrosły do czternastu „oczek” (56-42), w końcowym rozrachunku tarnowianie wygrali natomiast 80-62 (15-14, 17-14, 24-14, 24-20).

O losach konfrontacji gospodarzy z zespołem z Łodzi, zadecydowała praktycznie już pierwsza kwarta, po której koszykarze ŁKS Szkoła Gortata Łódź prowadzili różnicą 24 pkt. Dalsze minuty niedzielnego pojedynku miały już zdecydowanie bardziej wyrównany charakter, ale podopiecznym trenera Michała Skowrona nie udało się odrobić strat z początkowych dziesięciu minut i przegrali 70-94 (9-33, 17-22, 24-20, 20-19).

Stawką kończącego turniej pojedynku MUKS 1811 Unia Tarnów – UKS Regis Wieliczka było drugie miejsce w końcowej klasyfikacji Memoriału. We wszystkich czterech kwartach skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Wieliczki. Po pierwszej połowie goście prowadzili wprawdzie różnicą tylko dwunasty punktów (46-34), drugą część meczu wygrali jednak 51-28, zwyciężając 97-62 (24-15, 22-19, 26-13, 25-15).

W innych meczach: UKS Regis Wieliczka – MUKS Piaseczno 108-58, ŁKS Szkoła Gortata Łódź – Twarde Pierniki Toruń 106-74, ŁKS Szkoła Gortata Łódź – UKS Regis Wieliczka 86-73, MUKS Piaseczno – Twarde Pierniki Toruń 81-75, UKS Regis Wieliczka – Twarde Pierniki Toruń 108-98, ŁKS Szkoła Gortata Łódź - MUKS Piaseczno 125-64.

Końcowa klasyfikacja: 1. ŁKS Szkoła Gortata Łódź – 8 pkt, 2. UKS Regis Wieliczka – 7 pkt., 3. MUKS 1811 Unia Tarnów – 6 pkt., 4. MUKS Piaseczno – 5 pkt., 5. Twarde Pierniki Toruń 4 pkt.

„Królem” strzelców turnieju został Piotr Łazarek z MUKS Piaseczno, zdobywając 107 pkt. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych zespołach wybrani zostali natomiast: Tomasz Kwieciński (ŁKS Szkoła Gortata Łódź), Maciej Dybała (UKS Regis Wieliczka), Kacper Maniawski (MUKS 1811 Unia Tarnów), Alex Łyczka (MUKS Piaseczno) oraz Mateusz Lisecki (Twarde Pierniki Toruń).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Pochroń 51, Andrzej Schabowski 49, Michał Moskal 48, Kacper Maniawski 39, Kamil Kucharski 29, Bartłomiej Kras 22, Mikołaj Ciesielski 21, Adrian Kloch 15, Mikołaj Banach 9, Kamil Górecki 7, Michał Walnik 7, Igor Tomasiewicz 0.