Kacper Szczurek na podium w Adrii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kacper Szczurek na podium w Adrii

Dwaj młodzi kierowcy kartingowi TTSK K-Team Tarnów: Kacper Szczurek i Marcel Kuc, startowali podczas ostatniego weekendu w rozgrywanych na torze we włoskiej Adrii finałowych zawodach Rok Cup Italia 2017. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kacper Szczurek, kończąc rywalizację w kategorii senior na drugim miejscu.

W eliminacjach Kacper Szczurek sklasyfikowany został na piątym miejscu. Pierwszy bieg kwalifikacyjny ukończył na czwartej pozycji, w dwóch kolejnych mijał natomiast linię mety jako pierwszy, co dało mu prawo startu w finale z drugiego miejsca. Pewna jazda w wyścigu finałowym pozwoliła reprezentantowi TTSK K-Team na utrzymanie tej lokaty. Tym samym Kacper Szczurek potwierdził świetną dyspozycję z całego sezonu i został wicemistrzem włoskiej serii Rok Cup.

Marcel Kuc występy w kategorii junior rozpoczął bardzo obiecująco, w eliminacjach uzyskał bowiem drugi czas. Drugie miejsce zajął także w pierwszym z biegów kwalifikacyjnych, w kolejnych mijał natomiast linię mety jako dziewiąty i czwarty, co dało mu ósme miejsce w kwalifikacjach. W finale stoczył ostrą walkę z rywalami i ostatecznie sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji.

Z kolei Marcel Kuc, który ponownie prezentował niezłe tempo podczas całego weekendu. W kwalifikacjach wykręcił 2 czas. W biegach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno 2, 9 i 4, co pozwoliło do finału wejść z 8 pozycji. Natomiast w finale po ostrej walce z przeciwnikami na torze ostatecznie zajął 9 miejsce.

W najbliższym czasie kartingowców TTSK K-Team czekają trzy starty na torze we włoskim Lonato – 30 września-1 października oraz 7-8 października wystartują w 27. Trofeo d’Autunno, w dniach 11-14 października wezmą natomiast udział w zawodach Rok Cup International Final.