Kadeci MUKS 1811 Unii w ćwierćfinałach MP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kadeci MUKS 1811 Unii w ćwierćfinałach MP

Dwa zwycięstwa i dwie przegrane, tak przedstawia się bilans weekendowych występów młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. Dla drużyny występującej w lidze kadetów „A” były to ostatnie mecze w lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Teraz czeka ją występ w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 13-15 kwietnia.

Prowadzona przez trenera Jarosława Mosio drużyna kadetów „A” MUKS 1811 Unii Tarnów w sobotę zmierzyła się w zaległym meczu wyjazdowym z UKS Regis Wieliczka. Spotkanie „na szczycie” miało bardzo zacięty przebieg. Po pierwszej kwarcie jednym punktem prowadzili tarnowianie, do przerwy było natomiast 31-29 dla zespołu z Wieliczki. Po trzeciej „ćwiartce” wydawało się, że więcej szans na zwycięstwo mają koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Wygrali oni bowiem tę część meczu różnicą siedmiu punktów i po trzydziestu minutach wygrywali 43-38. W końcowych dziesięciu minutach gospodarze nie tylko odrobili jednak te straty, ale wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, zwyciężając ostatecznie 60-55 (14-15, 17-14, 7-14, 22-12).

Dzień później tarnowscy kadeci, w pojedynku ostatniej kolejki zagrali w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z UKS Kadet Oświęcim. Było to jednostronne widowisko, w którym jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej drużyny z Tarnowa. Ostatecznie gospodarze zdobyli dokładnie dwa razy więcej punktów od rywali, zwyciężając 118-59 (29-15, 28-16, 23-13, 38-15). Pierwszoplanową postacią w zwycięskiej drużynie był Mateusz Tryba, który zdobył aż 45 punktów. Zespół trenera Jarosława Mosio zakończył sezon na trzecim miejscu, odnosząc trzynaście zwycięstw i doznając trzech porażek.

MUKS 1811 Unia: AndrzejSchabowski 15 i -, Mateusz Tryba 9 i 45, Adrian Kloch 9 i 3, Bartłomiej Kras 8 i 11, Michał Moskal 7 i 7, Brajan Sowa 5 i 3, Damian Banak 2 i 2, Michał Knapik 0 i 15, Mateusz Pochroń 0 i 22, Mikołaj Ciesielski – i 10, Dominik Machala – i 0.

Po kolejne zwycięstwo pewnie sięgnęli młodzicy MUKS 1811 Unii. Grający przed własną publicznością zespół trenera Łukasza Stawarza nie dali żadnych szans ekipie MKS Bank Spółdzielczy Limanowa. O losach spotkania zadecydowała praktycznie już pierwsza kwarta, w której tarnowianie wypracowali sobie blisko dwudziestopunktową przewagę. W kolejnych odsłonach systematycznie ją powiększali (po trzydziestu minutach prowadzili już 80-42), aby w ostatniej kwarcie wręcz „dobić” rywala. W końcowych dziesięciu minutach koszykarze MUKS 1811 Unii zdobyli bowiem blisko trzy razy więcej punktów od ekipy z Limanowej, zwyciężając 113-54 (33-14, 27-18, 20-10, 33-12).

MUKS 1811 Unia: Sebastian Dynda 27, Adrian Szumlański 23, Dominik Podraza 12, Jakub Więckowski 12, Adrian Barnaś 11, Igor Michalski 8, Kamil Pyzik 7, Miłosz Tyrka 7, Mateusz Baziak 5, Eryk Styrkowiec 1, Arkadiusz Cholewa 0.

Znacznie mniej skuteczni od swoich starszych kolegów byli podczas weekendu zawodnicy MUKS 1811 Unii, grający w klasie chłopców. Podopieczni trenera Łukasza Stawarza zmierzyli się w Kielcach z tamtejszym AZS UJK. Tarnowianie zagrali tego dnia nieźle w defensywie, ale bardzo słabo pod przeciwnym koszem. Po pierwszej kwarcie nasz zespół przegrywał różnicą siedmiu „oczek”. Potem toczył wyrównaną walkę z gospodarzami, ale nie udało mu się odrobić tych strat i przegrał 44-48 (8-15, 11-13, 14-11, 9-9). Była to trzecia w tym sezonie porażka tej drużyny, która po raz drugi nie sprostała zespołowi z Kielc (na własnym parkiecie MUKS 1811 Unia przegrał z AZS UJK 74-76).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 11, Mateusz Baziak 9, Mikołaj Banach 6, Mikołaj Wróbel 5, Eryk Styrkowiec 3, Wojciech Gancarz 2, Przemysław Gołąb 2, Bartosz Opioła 2, Maksymilian Sereda 2, Jakub Kocan 0, Jędrzej Łuszcz 0, Szymon Skrzypek 0.