Kadeci wygrali w Krakowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kadeci wygrali w Krakowie

W szesnastej kolejce małopolskiej klasy kadetów, prowadzona przez trenera Dominika Niemczurę ekipa koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów po raz drugi w tym sezonie pokonała Cracovię 1906 Kraków. Tarnowianie zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do plasującego się na czwartej pozycji – i mającego rozegrany o jeden mecz więcej – MKS Gorlice.

Kadeci MUKS 1811 Unii Tarnów

Pierwsza połowa absolutnie nie wskazywała jednak na sukces naszej drużyny. Zarówno w pierwszej (o trzy punkty), jak i w drugiej (o cztery „oczka”) kwarcie skuteczniejsi okazali się bowiem krakowianie i do przerwy Cracovia 1906 prowadziła 39-32.

Pobyt w szatni zdecydowanie lepiej podziałał jednak na koszykarzy z Tarnowa. W trzeciej kwarcie nie tylko odrobili oni straty, ale i wypracowali sobie dziesięciopunktową przewagę. Po trzydziestu minutach zespół MUKS 1811 Unii prowadził bowiem 64-54. Ostatnia „ćwiartka” miała wyrównany przebieg i mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 86-75 (19-22, 13-17, 32-15, 22-21). Warto zaznaczyć, że blisko połowę punktów dla MUKS 1811 Unii zdobył w tym spotkaniu Mateusz Baziak.

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 40, Wojciech Gancarz 19, Szymon Kubaka 11, Kacper Maziarz 7, Adam Nowakowski 4, Hubert Bartkowski 3, Daniel Sikora 2, Nikodem Badełek 0, Filip Kawa 0, Mikołaj Ochwat 0, Krzysztof Rachwał 0, Adam Wódka 0.