Kadetki Pałacu na trzecim miejscu w ćwierćfinale Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kadetki Pałacu na trzecim miejscu w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Koszykarkom MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się awansować do półfinałów Mistrzostw Polski kadetek. W rozegranym w Rybniku turnieju ćwierćfinałowym, podopieczne trenerki Debory Sajdak wygrały jeden z trzech meczów, kończąc rywalizację na trzeciej pozycji.

Na inaugurację ćwierćfinałowych potyczek, Pałac zmierzył się z KKS Olsztyn. W 2 min po trafieniu Weroniki Węglarz tarnowianki prowadziły 6-2, minutę później było jednak 6-6, a w 4 min nasz zespół przegrywał 8-11. W 7 min Weronika Węglarz wykorzystała jeden z dwóch rzutów wolnych i na tablicy pojawił się wynik 15-13 dla Pałacu. Do końca pierwszej kwarty trwała już wyrównana walka i odsłona ta zakończyła się remisowo. Druga kwarta rozpoczęła się od sześciu punktów dla ekipy z Olsztyna (21-27 w 12 min). Chwilę później po dwóch trafieniach Gabrieli Ramian było 27-30, a w 17 min po akcji Katarzyny Śmiertki tarnowianki przegrywały tylko 34-40. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do olsztynianek, stąd też do przerwy Pałac przegrywał 34-48.

Po niespełna trzech minutach gry w drugiej połowie koszykarki z Olsztyna prowadziły już 55-34. W 25 min dzięki punktom Gabrieli Ramian tarnowianki zmniejszyły straty do dwunastu „oczek” (47-59), ale w 27 min przegrywały 47-66. Po „trójkach” Oliwii Węglarz i Weroniki Węglarz, w 28 min było 54-66, po trzydziestu minutach podopieczne trenerki Debory Sajdak miały natomiast do odrobienia siedemnaście punktów (54-71). W ostatnią część meczu znów lepiej weszły przeciwniczki i w 33 min KKS wygrywał 77-54. W odpowiedzi sześć punktów zdobyły także zawodniczki MKS PM i w 35 min po akcji Emilii Bartoszek było 60-77. Trzypunktowy rzut Oliwii Węglarz zmniejszył straty tarnowianek do trzynastu punktów (68-81 w 38 min), ale mecz zakończył się porażką Pałacu 68-88 (21-21, 13-27, 20-23, 14-17).

Drugim przeciwnikiem Pałacu był RMKS Rybnik. W 3 min po „trójce” Oliwii Węglarz i dwóch celnych rzutach Katarzyny Śmiertki, tarnowianki wygrywały 7-0. Dwie minuty później po akcji Weroniki Węglarz ich przewaga wzrosła do ośmiu punktów (12-4), a po pierwszej kwarcie MKS PM wygrywał różnicą czterech „oczek”. Druga kwarta rozpoczęła się od rzutu za trzy punkty Oliwii Węglarz, ale w 13 min było 28-24 dla zespołu z Rybnika. Prowadzeniem tym gospodynie nie cieszyły się zbyt długo, minutę później po akcji Katarzyny Śmiertki na tablicy pojawił się bowiem wynik 31-28 dla MKS PM.  W dalszych minutach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na minutę przed końcem ekipa trenerki Debory Sajdak prowadziła jeszcze 40-35, ostatecznie do przerwy było 40-39 dla Pałacu.

O losach spotkania zadecydowała praktycznie trzecia kwarta. Po trzech minutach rybniczanki prowadziły już 49-42, a w 25 min było 53-45 dla RMKS. W drugiej części tej odsłony oba zespoły zagrały bardzo nieskutecznie, stąd też po trzydziestu minutach było 60-47 dla ekipy z Rybnika. W 32 min prowadziła ona już różnicą blisko dwudziestu punktów (66-47). Trzy minuty później tarnowianki zbliżyły się wprawdzie na dystans trzynastu „oczek” (66-53), ale na początku 18 min przegrywały 53-72. Na niespełna sto sekund przed końcem, było 78-59 dla RMKS, w końcówce tarnowiankom udało się odrobić nieco strat i przegrały 67-78 (20-16, 20-23, 7-21, 20-18).

Na zakończenie tarnowianki zagrały z MUKS Piaseczno. W 5 min notowano wynik 6-6, ale na początku 8 min ekipa z Piaseczna wygrywała 12-6. W końcówce pierwszej kwarty siedem punktów zdobyła jednak Oliwia Węglarz, jeden dorzuciła jej bliźniaczka, Wiktoria i odsłona ta zakończyła się dwupunktową wygraną Pałacu. W drugą kwartę lepiej weszły koszykarki MUKS, zdobywając pięć punktów z rzędu (14-17 w 12 min). W kolejnych minutach utrzymywała się niewielka przewaga zespołu z Piaseczna, w 18 min po czterech trafieniach z rzutów wolnych Oliwii Węglarz zrobiło się jednak 22-22. Do przerwy było natomiast 26-24 dla MUKS Piaseczno.

Trzecia kwarta przebiegała pod dyktando podopiecznych trenerki Debory Sajdak. W 24 min po rzucie Gabrieli Ramian było 35-29 dla Pałacu. Minutę później nasz zespół wygrywał jeszcze tylko 37-33, ale w 27 min „trójka” Oliwii Węglarz wyprowadziła tarnowianki na prowadzenie 43-33. Przed ostatnią odsłoną MKS PM prowadził 45-37. W końcowych dziesięciu minutach oba zespoły trafiały praktycznie na przemian i na półtorej minuty przed końcem było 57-52 dla Pałacu. Trafienia z linii rzutów osobistych Oliwii Węglarz i Gabrieli Ramian, spowodowały natomiast, że mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 61-52 (14-12, 10-14, 21-11, 16-15).

MKS PM: Oliwia Węglarz 66, Gabriela Ramian 35, Weronika Węglarz 31, Barbara Śmiertka 21, Katarzyna Śmiertka 19, Klaudia Mojek 7, Emilia Bartoszek 6, Gabriela Wajda 6, Emilia Ptak 3, Kaja Woźniak 2.