Kartingowcy nie zwalniają tempa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kartingowcy nie zwalniają tempa

Nieźle zaprezentowali się zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów podczas trzeciej rundy Rok Cup Italia 2017. Kacper Szczurek zawody zakończył tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. Tarnowski zawodnik utrzymał pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Na torze w Lonato, oprócz Kacpra Szczurka (kategoria senior), wystartowali: Marcel Kuc, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz w kategorii mini. Natomiast na torze w Adrii odbyła się inauguracyjna runda Rotax CEE, gdzie wystartowali Natalia Gładysz i Maciej Gładysz w kategorii micro max.

Najlepiej w zawodach wypadł Kacper Szczurek, zajmując czwarte miejsce. Po bardzo udanych kwalifikacjach zajmował pierwszą pozycję. Świetne tempo, a przede wszystkim szybka i pewna jazda pozwoliła mu w wyścigu przedfinałowym przyjechać również na tej samej pozycji. W finale niestety nie utrzymał swojej pozycji i po bardzo ostrej walce ukończył zawody na czwartym miejscu, co w klasyfikacji generalnej sezonu 2017 pozwoliło mu utrzymać pierwsze miejsce.

Jak poradzili sobie pozostali zawodnicy? Marcel Kuc w kwalifikacjach zajął trzecią pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na piątym miejscu, natomiast w finale zajął dziewiątą pozycję. Z kolei Kajetan Gawron w kwalifikacjach zajął 33. pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na 15. pozycji, co ostatecznie pozwoliło mu awansować do ścisłego finału, w którym po walce na torze przyjechał na 19 miejscu. Gabriel Łukasiewicz w kwalifikacjach zajął 15. pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na 14 pozycji, awansując do ścisłego finału, w którym po ostrej walce na torze nie ukończył wyścigu. Ostatecznie zawody zakończył na 34. miejscu.

Na torze w Adrii rywalizowali Maciej Gładysz i Natalia Gładysz. W kwalifikacjach zajęli kolejno szóstą i 15. pozycję. W super finale Maciej przyjechał na piątej, a Natalia na 16. pozycji.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 15-16 kwietnia na torze w Adrii.