Kartingowcy w finałach International Final Rok Cup - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kartingowcy w finałach International Final Rok Cup

Czterech tarnowskich kartingowców rywalizowało w rozgrywanych od czwartku do soboty – z udziałem 420 zawodników z 54 krajów - na torze South Garda Karting w Lonato zawodach International Final Rok Cup 2018, zwanych także Mistrzostwami Świata w serii Rok.

Najlepiej spośród reprezentantów TTSK K-Team Tarnów zaprezentował się w Lonato, startujący w kategorii Super Rok, Kacper Szczurek. Po biegach eliminacyjnych tarnowianin zajmował drugie miejsce, w finale wywalczył natomiast czwartą lokatę

Awans do ścisłego finału zapewnił sobie także, rywalizujący w kategorii Mini Rok, Kajetan Gawron. W kwalifikacjach zajął dwudzieste pierwsze miejsce, w biegach kwalifikacyjnych uplasował się w swojej grupie na czwartej pozycji, w finale minął natomiast linię mety jako ósmy.

Występujący w tej samej kategorii Maciej Gładysz, po kwalifikacjach był czterdziesty czwarty, w biegach kwalifikacyjnych zajął dwudzieste siódme miejsce, na tej samej pozycji zakończył rywalizację w finale Singha Trophy. Warto dodać, że w kategorii Mini Rok startowało aż 143 kierowców.

Czwarty z naszych zawodników, rywalizujący w kategorii Junior Rok, Gabriel Łukasiewicz, w kwalifikacjach uplasował się w gronie 95 zawodników na pięćdziesiątej dziewiątej pozycji. W kwalifikacjach poprawił się o jedną lokatę, w finale Bridgestone Trophy, po incydencie nie ukończył natomiast wyścigu.