Kartingowcy walczyli w Bydgoszczy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kartingowcy walczyli w Bydgoszczy

Za nami druga runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Bydgoszczy kartingowcy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2017. W zawodach startowali również członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów – Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel, Adam Micał i Franciszek Liszka. Ostatni z nich zajął drugie miejsce na podium w kategorii Baby Rok.

W kategorii Mini Rok Krzysztof Gardziel w klasyfikacji zajął dziewiątą pozycję, Kajetan Gawron 12., a Gabriel Łukasiewicz (po defekcie sprzętu) uplasował się na 25. pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Gabriel Łukasiewicz zajmuje ósme miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje dziewiąte, a Kajetan 14. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują trzecią pozycję.

W kwalifikacjach Franciszek Liszka (kat. Baby Rok) wywalczył drugą pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdżał kolejno na pierwszej i drugiej pozycji. Natomiast w przedfinale Franciszek pewnie zdobył pierwszą pozycję, a w finale po ostrej walce przy ataku na przedostatnim zakręcie ostatniego okrążenia stracił prowadzenie i ostatecznie przejechał na drugiej pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek awansował na czwarte miejsce.

Z kolei w kategorii Junior Rok, w kwalifikacjach Adam Micał uzyskał szósty czas. Natomiast w przedfinale Adam po ostrej walce o trzecie miejsce przyjechał na piątej pozycji, lecz po otrzymaniu kary +10 s za zderzak skończył na 12. pozycji, a w finale zajmując siódmą pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodnik zajmuje 10. miejsce.