Kartingowcy z wygraną na starcie sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kartingowcy z wygraną na starcie sezonu

Po przerwie zimowej ruszył 57. sezon kartingowy w Polsce. Na torze w Toruniu miejsca na podium wywalczyli Maciej Gładysz i Natalia Gładysz, gdzie startowali w serii Rotax Max Challenge Polska 2017.

Maciej stanął na najwyższym stopniu podium. Uzyskał najlepszy wynik warm-up’u, wygrany półfinał i finał, zapewniając mu zwycięstwo pierwszej rundy pucharu. Dodatkowo Maciej otrzymał nominację do Akademii Orlen Teamu. Wyróżnienie to otrzymało 15, najlepiej zapowiadających się kierowców ROTAXA.

Natalia oba wyścigi kwalifikacyjne ukończyła na trzecim miejscu, dzięki czemu finałową część zawodów rozpoczęła także z trzeciej pozycji. Półfinał to liczne pojedynki zawodniczki, które podsumowuje czwartym miejscem. Straty odrabiła w finale i utrzymując równe i pewne tempo sklasyfikowana zostaje zarówno w podsumowaniu wyścigu, jak i całej rundy z trzecią lokatą.

Dodajmy, że w klasyfikacji drużynowej tarnowianie zajmują pierwsze miejsce.