Katarzyna Wilk i Emil Drabik z Mieczami Spycymira - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Katarzyna Wilk i Emil Drabik z Mieczami Spycymira

Siedemdziesiąt jeden osób osiągnęło metę, organizowanego już po raz ósmy, Biegu na Zamek po Miecz Spycymira. Jego zwycięzcami zostali Emil Drabik z Mszany Dolnej oraz Katarzyna Wilk z Pleśnej.

Katarzyna Wilk i Emil Drabik zwyciężyli w VIII Biegu na Zamek po Miecz Spycymira

Reprezentant MOK Mszana Dolna ośmiokilometrową trasę biegu, wiodącą z Parku Biegowego Marcinka na ruiny zamku Tarnowskich na Górze św. Marcina, pokonał w czasie 28:22.89 s. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega, Jan Wydra – 29:31.02 min, a trzeci był Wojciech Skruch z Jonin (KS Ryglice – Sekcja Biegowa) – 30:12.73 min, wyprzedzając kolejnego zawodnika MOK Mszana Dolna, Piotra Kitę – 31:17.79 min.

Najszybsza wśród kobiet, biegaczka z Pleśnej zameldowała się na mecie w czasie 33:19.35 min, dającym jej siódmą lokatę w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w zmaganiach pań zapewniła sobie Regina Kulka-Mnich z Ropy – 34:00.92 min, a jako trzecia przybiegła Katarzyna Zych z Tarnowa – 39:51.20 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: kobiety 18-29 lat – Anna Wózek (Tarnów) – 48:17.89 min; 30-39 lat – Katarzyna Wilk; 40-49 lat – Katarzyna Zych; 50-59 lat – Anna Kusion (Tarnów) – 45:01.94 min; 60-69 lat – Urszula Namiota (Dębica) – 52:43.61 min; mężczyźni – 18-29 lat – Wojciech Skruch; 30-39 lat – Emil Drabik; 40-49 lat – Jan Wydra; 50-59 lat – Marek Stańczyk (Ryglice) – 37:03.55 min; 60-69 lat – Jacek Mordarski (Nawojowa) – 48:37.68 min; powyżej 70 lat – Zygmunt Łyżnicki (MOK Mszana Dolna) – 44:14.27 min.

Przy okazji niedzielnych zawodów zorganizowane zostały także biegi dla dzieci i młodzieży – Młody Spycymir.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów przy współudziale Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a honorowy patronat nad zawodami objęli: prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz posłanka na Sejm RP, Urszula Augustyn.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne są TUTAJ.