Kiwior wygrywa w Szczecinie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kiwior wygrywa w Szczecinie

19 stycznia w Szczecinie odbył się (pierwszy z czterech) Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Krajów Nadbałtyckich. Bardzo dobrze zaprezentował się młodzik 45 kg Maciej Kiwior (Tiger Tarnów), który wywalczył złoty medal i zdobył cztery punkty do klasyfikacji ogólnej.

Maciek Kiwior w pojedynku finałowym  pokonał jednogłośnie na punkty gospodarza i faworyta tej kategorii wagowej Sebastiana Gwoździa (Róża Karlino). Drugi nasz pięściarz młodzieżowiec 60 kg Jakub Kras ze względu na brak przeciwnika w swojej wadze został przesunięty o kategorię wyżej gdzie  trafił na reprezentanta Niemiec Roberta Harutyvnyana. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku sędziowie wypunktowali 2-1 dla zawodnika z Niemiec.

Pracowite ferie  mają reprezentantki i reprezentanci „Tigera" Tarnów. Patrycja GębalaPaulina Bogoń przebywają na obozie treningowo-kondycyjnym w Krynicy. Krystian RaczekDamian Kiwior zostali powołani  na zgrupowanie Kadry Narodowej Seniorów do Wisły. Władze Polskiego Związku Bokserskiego wyróżniły zawodników między innymi za zdobycie medali Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, wygrane pojedynki  z dwukrotnym Mistrzem Europy, Wicemistrzem Europy oraz  za zdobycie Złotej Rękawicy Wisły Kraków.

Młodzieżowcy Dariusz RabendaJakub Kras zostali powołani na zgrupowanie kadry Małopolski do Lubeni, gdzie przygotowują się do czterech turniejów bokserskich z cyklu Grand Prix. Od 14 lutego klub prowadzi program „Ferie z Boksem" W hali sportowej przy ulicy Gumniska 28 młodzież pod okiem trenera Józefa Sadko uczy się rzemiosła bokserskiego.

Rok 2012 był najlepszym rokiem w historii klubu bokserskiego „Tiger" Tarnów. Zawodniczki i zawodnicy zdobyli pięć medali Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, a  czterech zawodników wywalczyło piąte punktowane miejsca. W klasyfikacji drużynowej klub  zdobył 132 punkty, co dało mu pierwsze miejsce w Małopolsce  oraz pozwoliło uplasować się w czołówce klubów zrzeszonych w Polskim Związku Bokserskim.