Kolejna bardzo wysoka przegrana „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna bardzo wysoka przegrana „Jaskółek”

Dwie wygrane i trzy porażki – w tym jedna bardzo wysoka. Tak przedstawia się bilans tarnowskich zespołów grających w sobotę i w niedzielę o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej.

Piłkarz Metalu Tarnów

Drugiej z rzędu bardzo wysokiej porażki doznali piłkarze tarnowskiej Unii. Po ubiegłotygodniowej domowej przegranej 0-6 z Chełmianką, w sobotę „Jaskółki” w wyjazdowym meczu uległy 0-7 (0-5) Wieczystej Kraków. Krakowianie objęli prowadzenie w 10 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Radosława Majewskiego („jedenastka” podyktowana została po zagraniu ręką Adriana Kajpusta). Siedem minut później po trafieniach Denysa Favorova (13 min) i Macieja Jankowskiego (16 min), Wieczysta prowadziła już 3-0. Przed przerwą, Mateusz Zając skapitulował jeszcze po strzałach Piotra Bujaka (25 min) oraz Macieja Jankowskiego (45 min). Po zmianie stron trafił jeszcze Emmanuel Kumah (50 min), hat-trick skompletował ponadto Maciej Jankowski (64 min). Ostatecznie mecz zakończył się siedmiobramkową porażką Unii, którą przegrana ta kosztowała spadek na czternaste miejsce w tabeli.

W ósmej kolejce piątej ligi, nasze drużyny występowały ze zmiennym szczęściem. Zdecydowanie większe powody do zadowolenia mieli piłkarze Metalu Tarnów, którzy grając na swoim boisku pokonali 5-1 (2-0) Tuchovię. „Katem” tuchowian okazał się Damian Wolański, który aż czterokrotnie (34, 50, 66 i 90+1) zmusił do kapitulacji bramkarza gości. Piątą – a chronologicznie pierwszą – bramkę dla Metalu zdobył w 18 min Paweł Leżoń. Autorem honorowego trafienia dla Tuchovii był w 63 min Szczepan Bielak. Po tym zwycięstwie, zespół z ulicy Warsztatowej klasyfikowany jest w tabeli na jedenastym miejscu.

Grająca również przed swoimi kibicami Tarnovia przegrała natomiast 0-1 (0-0) z Sokołem Słopnice. Jedyna bramka padła w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy, gdy Mambe Camara minął dwóch rywali i umieścił piłkę w pustej bramce. Tarnovia zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli.

Drugiej w tym sezonie porażki doznali piłkarze rezerw Unii Tarnów. W szóstej kolejce klasy okręgowej, dotychczasowy lider przegrał na wyjeździe 1-2 (0-1) z Dunajcem Zbylitowska Góra, dla którego była to pierwsza wygrana w tych rozgrywkach. Miejscowi objęli prowadzenie w 13 min po strzale Eryka Karguli, po godzinie gry ich prowadzenie podwyższył natomiast Kamil Mróz. Jedyną bramkę dla Unii II zdobył w 66 min Antoni Klepacki. Po tej porażce drugi zespół „Jaskółek” spadł na trzecie miejsce.

W klasie „B”, Iskra Tarnów wykorzystała atut gry na swoim boisku, pokonując 5-2 (1-1) Zryw Wielka Wieś. W pierwszej połowie na bramkę strzeloną przez Dawida Szpalę (34 min), goście odpowiedzieli trafieniem Adama Nadolnika (45+1). Po zmianie stron hat-trick zaliczył Kamil Beściak (49, 63 i 83 min), na listę strzelców wpisał się także Bartłomiej Jarmuła (65 min) a bramkę dla gości zdobył w 80 min grający trener, Marcin Olszak. Po sześciu kolejkach, Iskra zajmuje w tabeli piątą lokatę.

***

Futsaliści Unii Tarnów mieli w sobotę rozegrać pierwszy mecz o punkty w południowej grupie pierwszej ligi. Tarnowianie zrezygnowali jednak z wyjazdu do Zielonej Góry, gdzie mieli zmierzyć się z tamtejszym AZS UZ.