Kolejna domowa porażka koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna domowa porażka koszykarzy

W dziewiątej kolejce spotkań o punkty w grupie „C” drugiej ligi koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Tarnów zagrał w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Basket Hills Bielsko-Biała. Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 49-67 (16-19, 8-17, 15-10, 10-21).

Mecz drugiej ligi koszykówki mężczyzn: MUKS 1811 Tarnów - Basket Hills Bielsko-Biała

Mecz rozpoczął się od akcji 2+1 Szymona Łukasiaka, na początku 5 min po rzucie Andrzeja Schabowskiego było jednak 4-4. Po dwóch „trójkach” Roberta Kozaczki, w 6 min na tablicy pojawił się wynik 6-10, a minutę później goście prowadzili 12-8. Rzut za trzy punkty Jacka Sulowskiego oraz trafienie Tomasza Nykazy, pozwoliły jednak koszykarzom MUKS 1811 na objęcie w 8 min prowadzenia 13-12. Kolejne siedem punktów było jednak dziełem gości, a akcja 2+1 Tomasza Nykazy jedynie zmniejszyła straty naszego zespołu do trzech „oczek”.

Nieskuteczna gra gospodarzy oraz punkty tercetu Jakub Fenrych (3 pkt.) – Robert Kozaczka (3 pkt.) – Wojciech Zub (5 pkt.), spowodowały, że w 15 min było 16-30. Trzypunktowe rzuty Tomasza Nykazy i Michała Moskala oraz trafienie z wyskoku Dawida Łazarza, zmniejszyły straty MUKS 1811 Unii do sześciu punktów (24-30 w 18 min), ale do przerwy nasz zespół przegrywał 24-36.

Trzecia kwarta była najlepsza  w wykonaniu zespołu grającego trenera Dominika Niemczury. Rozpoczęła się wprawdzie od pięciu punktów gości (24-41 w 24 min), ale po trzech „trójkach” – dwie Jacka Sulowskiego, jedna Andrzeja Schabowskiego – naszych koszykarzy, w 28 min Dawid Łazarz nie myląc się z linii rzutów wolnych, doprowadził do stanu 37-43. Przed ostatnią częścią meczu tarnowianie przegrywali natomiast tylko 39-46.

Początek czwartej kwarty przyniósł wyrównaną grę. Oba zespoły trafiały praktycznie na przemian i a początku 35 min, po rzucie zza linii 6.75 m Jacka Sulowskiego na tablicy pojawił się rezultat 49-58. Było to jednak wszystko na co tego dnia stać było koszykarzy z Tarnowa. Końcówkę kwarty przegrali bowiem 0-9, w efekcie czego ulegli bielszczanom różnicą osiemnastu „oczek”.

MUKS 1811: Andrzej Schabowski 12 (2x3), Jacek Sulowski 12 (4x3), Tomasz Nykaza 8 (1x3), Dawid Łazarz 6, Paweł Zaczkiewicz 6, Michał Moskal 5 (1x3), Piotr Badełek 0, Adrian Boduch 0, Dominik Niemczura 0, Mikołaj Stec 0, Adrian Szumlański 0.