Kolejna pewna wygrana piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna pewna wygrana piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

Ósme już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W meczu dziewiątej kolejki, grający bez Damiana Misiewicza, Bartosza Niemca, Łukasza Nowaka i Marcina Wajdy, tarnowianie pokonali na wyjeździe AZS UW Warszawa 32-23 (17-10), umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

W 9 min, po rzucie Kacpra Lazarowicza, „siódemka” z Tarnowa wygrywała już 5-1. Największy udział w tak wysokim prowadzeniu SPR PWSZ miał Jakub Kowalik, który zdobył w tym fragmencie meczu trzy bramki. Potem gra wyrównała się i po kwadransie ekipa ze stolicy przegrywała tylko 6-7. Podopieczni trenera Ryszarda Tabora szybko odzyskali jednak kilkubramkową przewagę i w 22 min po rzucie karnym Daniela Dutki prowadzili 12-7. W końcówce pierwszej połowy najskuteczniejszy zawodnik SPR PWSZ Tarnów trafił jeszcze czterokrotnie (mecz w Warszawie był dla Daniela Dutki piątym z rzędu, w którym zdobył minimum dziesięć bramek), dzięki czemu do przerwy drużyna z Tarnowa wygrywała różnicą siedmiu „oczek”.

Druga połowa miała o wiele bardziej wyrównany przebieg. W 42 min tarnowianie prowadzili 22-15. Pięć minut później, dzięki dwóm akcjom Alberta Sanka ich przewaga osiągnęła wprawdzie rozmiary dziesięciu bramek (16-26), ale w 51 min Tomasz Bulej doprowadził z rzutu karnego do wyniku 19-26. Po kolejnych trzech minutach i trafieniu Mateusza Leszczyńskiego było nawet 21-27, dwa celne rzuty Daniela Dutki oraz bramka Krzysztofa Mogielnickiego, spowodowały jednak, że na dwie minuty przed końcem SPR PWSZ wygrywał 30-21. Warto podkreślić, że bardzo dobry mecz w tarnowskiej bramce rozegrał Dawid Ciochoń.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń – Daniel Dutka 10, Jakub Kowalik 5, Kamil Drobiecki 3, Albert Sanek 3, Łukasz Szatko 3, Michał Chodara 2, Kacper Lazarowicz 2, Jakub Spieszny 2, Emilian Jewuła 1, Krzysztof Mogielnicki 1.