Kolejna wygrana Tarnovii i awans na drugie miejsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna wygrana Tarnovii i awans na drugie miejsce

Kolejne, czwarte już z rzędu, w rundzie wiosennej zwycięstwo odniosły pierwszoligowe piłkarki Tarnovii. W rozegranym wczoraj na stadionie przy ul. Bandrowskiego meczu piętnastej kolejki, zespół trenera Michała Jarząba pokonał 3-1 (2-1) HydroTruck Radom, a wygrana ta dała mu awans na drugie miejsce w tabeli.

Mecz pierwszej ligi piłki nożnej kobiet: Tarnovia - HydroTruck Radom

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla, grających bez Katarzyny Białoszewskiej, tarnowianek. W 11 min Alicja Duszyk wykorzystała dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywanego przez Gabrielę Krawczyk z okolic bocznej linii boiska i strzałem z najbliższej odległości zmusiła do kapitulacji radomską bramkarkę. Prowadzeniem tym nie cieszyła się Tarnovia zbyt długo. Trzy minuty później radomianki wywalczyły rzut rożny, po którym do remisu doprowadziła Karolina Barczak. Ozdobą wczorajszego meczu była akcja Agnieszki Derus. W 20 min przejęła ona na własnej połowie piłkę zablokowaną po strzale jednej z radomianek. Mimo asysty rywalek przebiegła z nią aż pod pole karne zespołu z Radomia i pięknym uderzeniem pod poprzeczkę ustaliła wynik do przerwy.

W drugiej połowie tarnowianki miały ułatwione zadanie, gdyż w 65 min drugą żółtą kartkę zobaczyła Karolina Mućka i przyjezdnym przyszło grać w dziesiątkę. Efektem liczebnej przewagi Tarnovii była druga tego dnia bramka Agnieszki Derus, która na listę strzelczyń wpisała się w 81 min.

Wobec wczorajszej porażki Rekordu Bielsko-Biała w Środzie Wielkopolskiej, Tarnovia awansowała w tabeli na drugie miejsce (pierwsze zajmuje UKS SMS II Łódź, który nie ma prawa awansu do ekstraligi), mając punkt przewagi nad Rekordem i o trzy „oczka” więcej od plasujących się na czwartej pozycji, Stomilanek Olsztyn.