Kolejna wygrana koszykarzy Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna wygrana koszykarzy Pałacu

W rozegranym awansem w hali przy ul. Gumniskiej spotkaniu małopolsko-świętokrzyskiej ligi juniorów w koszykówce, trenowana przez Jacka Falkowskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonała 73-49 (22-13, 16-17, 14-6, 21-13), mający przed tym meczem tylko o jedno zwycięstwo mniej, UKS Regis Wieliczka.

Pierwsza kwarta wskazywała na łatwe zwycięstwo gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach prowadzili różnicą dziewięciu punktów. W drugiej „ćwiartce” gra była jednak zdecydowanie bardziej wyrównana i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 38-30 dla Pałacu.

Po zmianie stron nie było już jednak wątpliwości komu przypadnie w udziale wygrana. Zarówno w trzeciej, jak i w czwartej kwarcie, podopieczni trenera Jacka Falkowskiego zdobyli o osiem punktów więcej od zespołu z Wieliczki, zwyciężając ostatecznie różnicą dwudziestu czterech „oczek”.

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Jarosiński 22, Piotr Zaczkiewicz 21, Dawid Łazarz 17, Bartłomiej Ciochoń 5, Mikołaj Ginter 4, Wojciech Iwaniec 4, Dawid Czarnik 0, Piotr Grzebieniarz 0, Krystian Kopeć 0, Nikodem Kowalczyk 0, Stanisław Majchrzak 0, Mateusz Rachwał 0.