Kolejne podium Kacpra Szczurka we Włoszech - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejne podium Kacpra Szczurka we Włoszech

Kolejny bardzo udany występ na włoskich torach zanotował Kacper Szczurek. Reprezentant TTSK K-Team Tarnów zajął trzecie miejsce w rozgrywanych na torze 7 Laghi Kart w Castelletto di Branduzzo zawodach dziewiątej, ostatniej, rundy Rok Cup Italia 2017.

Rywalizujący w kategorii Senior, tarnowianin, w kwalifikacjach zapewnił sobie drugą lokatę. Bieg przedfinałowy ukończył na szóstym miejscu, pewna jazda w wyścigu finałowym pozwoliła mu natomiast przesunąć się o trzy pozycje do góry i zakończyć rywalizację na trzeciej pozycji. W klasyfikacji generalnej sezonu 2017, Kacper Szczurek zajął drugą lokatę.

W Castelletto di Branduzzo startowali również dwaj inni zawodnicy TTSK K-Team Tarnów: Marcel Kuc oraz Kajetan Gawron. Marcel w kwalifikacjach kategorii Junior „wykręcił” trzynasty czas. W biegu przedfinałowym uplasował się w drugiej dziesiątce, natomiast w finale minął linię mety jako siedemnasty. W łącznej punktacji sezonu, Marcel Kuc zajął trzydzieste piąte miejsce, pamiętać jednak należy, że w pierwszych tegorocznych wyścigach jeździł on jeszcze w kategorii Mini.

Kajetan, w kwalifikacjach bardzo licznie obsadzonej (54 startujących) kategorii Mini uzyskał trzydziesty rezultat. Biegu przedfinałowego nie ukończył, w rezultacie czego wystartował w finale „B”, w którym sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji. W klasyfikacji generalnej, Kajetan Gawron uplasował się wśród stu dwudziestu trzech zawodników na pięćdziesiątej szóstej pozycji.

W przyszłym miesiącu tarnowskich kartingowców czeka jeszcze jedna wyprawa do Włoch. W dniach 16-17 września wystartują w odbywających się na torze w Adrii finałowych zawodach Rok Cup Italia.