Kolejne punkty piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejne punkty piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

Osiemnaste już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W spotkaniu rozegranym przed własną publicznością, tarnowianie pokonali 28-25 (17-12) Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla tarnowian, którzy w 1 min po rzucie do pustej bramki Jakuba Kowalika (bramkarz gości Tomasz Piskorski stał wówczas w okolicach swojej ławki) prowadzili 2-0. Trzy minuty później po trafieniu Michała Kubisztala było 4-1, a w 8 min Kamil Drobiecki powiększył rozmiary prowadzenia SPR PWSZ do czterech bramek (7-3). Goście szybko zniwelowali jednak straty. W 13 min po rzucie Mariusza Kuśmierczyka przegrywali już tylko 6-7, a trzy minuty później po kontrze zakończonej celnym rzutem Szymona Wojciechowskiego na tablicy pojawił się wynik 8-8. W 17 min po kolejnej akcji Kamila Drobieckiego, było 10-8, ale w 25 min podopieczni trenera Ryszarda Tabora prowadzili tylko 13-12. W końcowych fragmentach pierwszej połowy tarnowianie przez blisko dwie minuty grali w podwójnej przewadze. Zdobyli w tym okresie trzy bramki nie tracąc żadnej, dzięki czemu do szatni zeszli przy pięciobramkowym prowadzeniu.

W 32 min Tomasz Klara zmniejszył straty Ostrovii do trzech bramek (17-14), a trzy minuty później po rzucie karnym Jakuba Tomczaka, grający w przewadze goście przegrywali tylko 17-18. W odpowiedzi trafili jednak Michał Kubisztal (z rzutu karnego) oraz Damian Misiewicz i w 40 min tarnowianie znów prowadzili różnicą trzech „oczek” (20-17). W 43 min Mateusz Wojciechowski spowodował, że przyjezdni ponownie przegrywali jedną tylko bramką, ale minutę później po akcjach Alberta Sanka i Daniela Dutki było 22-19. Goście nie zamierzali jednak składać broni i w 49 min po kolejnym trafieniu Mateusza Wojciechowskiego na tablicy pojawił się wynik 23-22. Znów jednak odpowiedź gospodarzy była bardzo szybka; dwukrotnie między słupki trafił Michał Kubisztal i 51 min SPR PWSZ wygrywał 25-22. W końcówce oba zespoły zdobywały już bramki na przemian. Wygrana tarnowian mogła być okazalsza, ale w 59 min Michał Kubisztal nie wykorzystał rzutu karnego. Zwycięstwo to szczypiorniści SPR PWSZ okupili kontuzjami Łukasza Nowaka i uznanego najlepszym zawodnikiem spotkania, Kamila Drobieckiego.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń – Michał Kubisztal 7, Kamil Drobiecki 4, Daniel Dutka 4, Jakub Kowalik 4, Krzysztof Mogielnicki 2, Damian Misiewicz 2, Albert Sanek 2, Marcin Wajda 2, Bartosz Niemiec 1, Emilian Jewuła, Łukasz Nowak, Jakub Spieszny.