Kolejne trzy punkty piłkarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejne trzy punkty piłkarzy

Zawodnicy Unii Tarnów wygrali u siebie z Hutnikiem Kraków 3-0. Wszystkie bramki tarnowianie zdobyli w drugiej połowie spotkania. Dzięki temu zwycięstwu tarnowiane przesunęli się na piąte miejsce ligowej tabeli.

Po raz pierwszy tarnowianie pokonali bramkarza gości w 55 minucie. Z woleja do siatki piłkę posłał Artur Biały, który wszedł na boisko dwie minuty wcześniej. Stracona bramka zmusiła rywali do gry ofensywnej, co w 62 minucie zaowocowało drugą żółtą kartką dla Dudka.

Unia wykorzystała osłabienie i błędy rywali. W 80 min. do końca o piłkę walczył Piotr Drozdowicz. Bramkarz gości próbował wykopać piłkę, jednak został zablokowany przez Drozdowicza i piłka wleciała do siatki. Trzy minuty później goście popełnili kolejny błąd w obronie co wykorzystał Filip Wójcik.

Za tydzień tarnowianie zmierzą się z Wolanią Wola Rzędzińska.

UNIA Tarnów - HUTNIK Nowa Huta 3-0 (0-0)
Bramki: 1-0 Artur Biały 55, 2-0 Piotr Drozdowicz 80, 3-0 Filip Wójcik 83.

UNIA: Dybowski - Pawlak, Bartkowski, Witek, Węgrzyn - Zawrzykraj (53 Biały), Wrzosek (84 Nowak), Tyl (72 Kazik), Popiela (88 Adamski), Wójcik - Drozdowicz.
HUTNIK: Frątczak - Antoniak, Dudek, Kołodziej, Guja - Kołakowski (63 Sierakowski), Gamrot, Jacak (82 Murzyn), Światek, Chlebda (55 Guzik) - Nawrot.

Żółte kartki: Wrzosek, Pawlak, Kazik - Dudek.
Czerwona kartka: Dudek (druga żółta w 62 minucie).
Sędziowali: Kamil Przyłucki oraz Krzysztof Dywan i Radosław Jachowski z Sandomierza.