Kolejne udane starty judoków Błękitnych-MPEC Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejne udane starty judoków Błękitnych-MPEC Tarnów

Podczas minionego weekendu judocy Błękitnych-MPEC Tarnów z powodzeniem rywalizowali w turniejach w Bytomiu i w Jaśle.

W Bytomiu rozegrane zostały pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski juniorów młodszych). Rywalizowali w nich zawodnicy z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego, w tym dwaj podopieczni trenera Krzysztofa Sieniawskiego. Startujący w wadze 55 kg Patryk Włodarski zajął trzecie miejsce. Tarnowianin stoczył w Bytomiu cztery walki. Trzy z nich wygrał przed czasem, jedynie w półfinale uznając wyższość ubiegłorocznego mistrza Polski, Filipa Greli z Czarnych Bytom. Występujący w kategorii 60 kg, Borys Gałek, po dwóch wygranych i dwóch porażkach sklasyfikowany został natomiast na siódmej pozycji.

W Jaśle, ponad 550 młodych zawodników z Mołdawii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier oraz Polski, rywalizowało w drugich zawodach International Judo League. Drugi w lidze złoty medal w wadze do 50 kg wywalczył Maksymilian Marcinek, wszystkich swoich przeciwników pokonując przez ippon. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast w Jaśle: Bartosz Bogacz w wadze do 39 kg oraz Arkadiusz Lechowicz w kategorii do 46 kg.