Kolejne wygrane UKS Jedynka i MUKS Iskierka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejne wygrane UKS Jedynka i MUKS Iskierka

Nadal bez porażki pozostają tarnowskie zespoły występujące w rozgrywkach pierwszych lig małopolskich w siatkówce kobiet i mężczyzn. Podczas weekendu atut gry na własnych boiskach wykorzystały zarówno siatkarki UKS Jedynka, jak i siatkarze MUKS Iskierka.

Prowadzona przez trenerski duet Urszula Świerczek – Beata Wyroba, ekipa UKS Jedynka Tarnów zmierzyła się w hali I Liceum Ogólnokształcącego ze spadkowiczem z drugiej ligi, STS Sandecja Nowy Sącz. Po gładkiej wygranej w pierwszym secie, w drugim gospodynie musiały bronić piłki setowej. – Prowadziłyśmy w tym secie wysoko, zabrakło nam jednak koncentracji i pozwoliliśmy dogonić się rywalkom. Przeciwniczki miały nawet w górze piłkę setową, obroniliśmy ją jednak, a następnie wygrałyśmy seta – opowiada o przebiegu rywalizacji w drugiej partii, Urszula Świerczek. W trzeciej odsłonie wyższość siatkarek UKS Jedynka znów nie podlegała dyskusji i mecz zakończył się ich wygraną 3-0 (25-12, 27-25, 25-14). W najbliższy piątek tarnowianki zagrają na wyjeździe z Popradem Stary Sącz, drużyną, która w trzech dotychczasowych meczach nie straciła jeszcze seta.

UKS Jedynka: Natalia Cieśla, Zuzanna Stachura, Daria Starzyk, Julia Stachura, Dominika Bochenek, Dominika Zelek, Katarzyna Bardo (libero) oraz Julia Koziańska, Gabriela Stachura, Dominika Małek, Kalina Warchoł, Martyna Mękal (libero).

W meczu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, rywalem siatkarzy MUKS Iskierka Tarnów był GKPS Gorlice. Oba zespoły przystąpiły do tego meczu z kompletem dwóch zwycięstw. W pierwszym secie zdecydowanie lepiej na boisku prezentowali się gorliczanie. Dwa kolejne zakończyły się pewnymi wygranymi gospodarzy, którzy wygrali również – choć tym razem na przewagi – rywalizację w czwartej partii. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem MUKS Iskierka 3-1 (17-25, 25-19, 25-21, 27-25). – Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas trudny mecz, w którym nie byliśmy faworytem. Nie weszliśmy w niego dobrze, w pierwszym secie graliśmy ospale popełniając stanowczo zbyt dużo niewymuszonych błędów. Od drugiego seta zaczęliśmy już grać cierpliwie i realizować założenia taktyczne. To dało nam cenne zwycięstwo z zespołem z Gorlic – podsumował występ swoich podopiecznych, trener MUKS Iskierka, Andrzej Łoś.

MUKS Iskierka: Dawid Gębala, Filip Babiec, Przemysław Dźwierzyński, Maciej Żeleźnik, Marcin Wójcik, Łukasz Oleszczuk, Konrad Dźwierzyński (libero) oraz Mateusz Porosło, Kacper Lazarowicz, Grzegorz Jachym, Jakub Basta, Sławomir Sorys (libero).