Kolejny sukces Tigera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejny sukces Tigera

W dniach od 31 stycznia do 2 lutego w Ostródzie rozegrany został turniej bokserski z cyklu Grand Prix. Bardzo dobrze zaprezentował się pięściarz "Tigera" Tarnów Damian Kiwior 69 kg, który wywalczył złoty medal oraz zdobył dziewięć punktów do klasyfikacji ogólnej.

Klub "Tiger" Tarnów w Ostródzie reprezentowli również dwaj inni bokserzy Dariusz Rabenda 60 kg i Jakub Kras 60 kg, którym niestety nie udało się dotrzeć do finałów.
Damian Kiwior w pojedynku ćwierćfinałowym pokonał 3-0 Pawła Rumińskiego (OZB Warszawsko- Mazowiecki).W półfinale  miało dojść do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzyaktualnym Mistrzem Polski Tomaszem Kotem (RUSHH Kielce) z aktualnym Wicemistrzem Polski Damianem Kiwiorem. Niestety zawodnik z Kielc oddał walkę walkowerem, tym samym Damian uzyskał awans do finału.
Przeciwnikiem naszego zawodnika w pojedynku finałowym był Patryk Godlewski ( Boxing Team Chojnice ). Po bardzo zaciętej, emocjonującej i stojącej na wysokim poziomie walce, wygrał zdecydowanie na punkty 3-0
Damian Kiwior .Dariusz Rabenda w  eliminacjach pokonał na punkty 3-0 faworyzowanego Tomasza Ocieckiego (Legia Warszawa).W pojedynku ćwierćfinałowym nasz zawodnik trafił na bardzo dobregozawodnika Andrzeja Wasilewskiego ( Kontra Elbląg ). Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku sędziowie wskazali na wygraną zawodnika z Elbląga.
Trzeci nasz zawodnik Jakub Kras trafił  w eliminacjach  na bardzo dobrego zawodnika Artura Gierczaka ( Olimp Szczecin )z którym po  bardzo wyrównanej walce  przegrał niestety na punkty. Naszym zawodnikom sekundowali w ringu trenerzy Wojciech Bartnik i Józef Sadko. Damian Kiwiorzostał powołany do kadry Polski seniorów i już od poniedziałku  udaje się do Warszawy, gdzie w hali Torwaru będzie przygotowywał się do następnego Grand Prix. Damian Kiwior jest objęty programem przygotowawczym do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się za trzy miesiące w Mińsku .