Kolejny sukces młodych pływaków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejny sukces młodych pływaków

Dziesięć medali z II Ogólnopolskich  Zawodów Pływackich „Krakowskie Fale” przywieźli pływacy Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „START”. Tarnowscy zawodnicy wywalczyli złoty medal w sztafecie dziewcząt 4x50m stylem dowolnym oraz dziewięć medali w konkurencjach indywidualnych.

W zawodach uczestniczyło ok. 80 sportowców z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku. Tarnów reprezentowała 13-osobowa ekipa z trenerką Anetą Michalską na czele. Zawody rozgrywane były systemem open w kategorii dziewcząt i chłopców.

Najlepszą zawodniczką tarnowskiej ekipy została Patrycja Wojnarowska, która wywalczyła łącznie cztery medale: złoto na dystansie 100m stylem dowolnym, dwa srebra na 200m  w stylu dowolnym  oraz brąz na dystansie 50m także w stylu dowolnym.

Po trzy krążki sięgnęła Kinga Krakowiecka. Zawodniczka zdobyła dwa srebra, płynąc 50m stylem dowolnym i „grzbietem” oraz brąz na dystansie 100m stylem klasycznym. Do udanych występ zaliczyć może także Natalia Gogola, która zdobyła brązowy medal w stylu dowolnym na 100m oraz Bartosz Kluska, który z kolei na tym samym dystansie, ale w stylu klasycznym, zajął trzecie miejsce na podium.

Po złoto sięgnęła również sztafeta dziewcząt w składzie: Patrycja Wojnarowska, Barbara Gajer, Klaudia Wróbel oraz Natalia Gogola.

Obecnie tarnowscy pływacy przygotowują się do Letnich Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się 18-19 czerwca w Zielonej Górze.