Kołodziej i Świderski powalczą o Grand Prix - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kołodziej i Świderski powalczą o Grand Prix

Zawodnicy tarnowskich „Jaskółek” Janusz Kołodziej i Piotr Świderski powalczą o przepustkę do przyszłorocznego cyklu żużlowego Grand Prix.

Awans uzyskali w finale krajowych eliminacji, które odbyły się w Gdańsku. Kołodziej zajął w nich 3 miejsce, zdobywając 12 pkt (3,3,1,2,3). Piotr Świderski uplasował się na piątym miejscu 11+2 (3,2,3,2,1). W dodatkowym wyścigu, premiowaną awansem, czwartą pozycję przegrał z Krzysztofem Kasprzakiem. Jednak od GKSŻ otrzymał dziką kartę. Na stadionie Lotosu wygrał Piotr Protasiewicz przed Grzegorzem Walaskiem. Eliminacje światowe odbędą się 27 czerwca w chorwackim Gorican.