Komplet medali tarnowskich wspinaczy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet medali tarnowskich wspinaczy

Bardzo niegościnni okazali się tarnowianie podczas rozegranych w piątek w naszym mieście pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. W zmaganiach seniorskich gospodarze zajęli wszystkie miejsca na podium, w rywalizacji młodzieżowców zdobyli natomiast złote i srebrne medale.

Wśród pań najszybsza w eliminacjach okazała się Aleksandra Kałucka – 7.719 s, wyprzedzając swoją siostrę Natalię – 7.735 s oraz Annę Brożek (wszystkie AZS PWSZ Tarnów) – 8.469 s. Siostry Kałuckie zmierzyły się także w biegu decydującym o triumfie w zawodach. Szybsza okazała się w nim Aleksandra, uzyskując wynik 7.375 s, Natalia pokonała natomiast trasę w 7.856 s. Trzecia lokata w końcowej klasyfikacji, po wygranej z Patrycją Chudziak (KW Kotłownia Lublin) przypadła natomiast w udziale Annie Brożek.

W eliminacjach mężczyzn najlepszy czas uzyskał Marcin Dzieński z AZS PWSZ Tarnów – 6.10 s, wyprzedzając swoich klubowych kolegów: Mikołaja Wróblewskiego – 6.83 s i Konrada Gruszkę – 7.46 s oraz kolejnego tarnowianina, Bartłomieja Podlewskiego z KS Sportiva Tarnów – 7.57 s. Finał był wewnętrzną sprawą zawodników AZS PWSZ. Zwycięzcą okazał się Marcin Dzieński (były mistrz świata uzyskał najlepszy czas zawodów, przebiegając ścianę w równe 6 sekund), pokonując w finale Mikołaja Wróblewskiego. Trzecia lokata przypadła natomiast w udziale Konradowi Gruszce, który w „małym” finale zwyciężył Huberta Przytułę z UKA Warszawa. Czwarty z tarnowian, Bartłomiej Podlewski przegrał w ćwierćfinale z Hubertem Przytułą i sklasyfikowany został na piątej pozycji.

W zmaganiach młodzieżowców medale wywalczyli: kobiety – 1. Aleksandra Kałucka, 2. Natalia Kałucka, 3. Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin); mężczyźni – 1. Konrad Gruszka, 2. Bartłomiej Podlewski, 3. Jakub Ziętek (KW Bielsko-Biała).