Komplet punktów Jerzego Markiewicza - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet punktów Jerzego Markiewicza

Kandydat na mistrza Andrzej Kawula i mistrz FIDE Jerzy Markiewicz zwyciężyli w kolejnych turniejach szachowych, rozegranych w ramach akcji „Lato w mieście” w podcieniach Muzeum Okręgowego przy Rynku 3.

Wtorkowy, dziewiąty już podczas tegorocznych wakacji turniej zgromadził na starcie dziewiętnastu zawodników. Zwyciężył w nim Andrzej Kawula z PUKS Karolina Tarnów, zdobywając w siedmiu partiach 6.5 pkt. Drugie miejsce zajął Jerzy Sowiński z Janowic – 5.5 pkt., trzeci był Andrzej Binek z Tarnowa – 5 pkt., a na pozycjach od czwartej do szóstej uplasowali się Jakub Lenart (Tarnów) – 5 pkt., Michał Bieszczad (PUKS Karolina Tarnów) – 4.5 pkt. oraz Wojciech Płaneta (KANA Tarnów) – 4.5 pkt.

W czwartkowych zawodach udział wzięło dwudziestu szachistów. Najlepszy spośród nich okazał się Jerzy Markiewicz, wygrywając wszystkie siedem pojedynków. Kolejność na dalszych miejscach: 2. Wojciech Płaneta (KANA Tarnów) – 6 pkt., 3. Andrzej Tryba (Tarnów) – 5 pkt., 4. Jakub Lenart (Tarnów) – 4 pkt., 5. Jerzy Sowiński (Janowice) – 4 pkt., 6. Wiktor Kryzia (Wola Radłowska) – 4 pkt.

Kolejny wakacyjny turniej odbędzie się w czwartek 17 sierpnia. Początek jak zwykle o godz. 16.