Komplet punktów Tarnovii i Unii II - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet punktów Tarnovii i Unii II

Podczas drugiego wrześniowego weekendu, kolejne mecze rozegrały nasze męskie zespoły występujące w seniorskich ligach piłki nożnej. Po punkty sięgnęli tylko piłkarze Tarnovii oraz drugiej drużyny Unii Tarnów.

Mecz czwartej ligi piłki nożnej Tarnovia - Skalnik Kamionka Wielka

Pechowej porażki doznali trzecioligowi piłkarze Unii Tarnów, których rywalem w wyjazdowym meczu był Sokół Sieniawa. Po słabej grze w ataku, tarnowianie przegrali 0-1 (0-0). Jedyna bramka padła w 77 min, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Artura Białego i wpadła do bramki strzeżonej przez Mateusza Zająca. Po ośmiu kolejkach, Unia klasyfikowana jest w tabeli na dziesiątej pozycji.

W czwartej lidze, grająca na swoim boisku Tarnovia pokonała 1-0 (0-0) Skalnika Kamionka Wielka. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry (90+2 min), gdy Kamil Wilk wykorzystał błąd bramkarza i strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w pustej bramce. Po piątej z rzędu - w tym sezonie, a łącznie siódmej - wygranej na boisku przy ul. Bandrowskiego, Tarnovia zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Również tylko jedna bramka padła w czwartoligowym spotkaniu Glinika Gorlice z Metalem Tarnów. W 33 min zdobył ją Konrad Grela i „jedenastka” z Tarnowa przegrała 0-1 (0-1). Po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Dziedzica, tarnowianie od 75 min grali z przewagą jednego zawodnika, nie zdołali jednak doprowadzić do remisu. Była to już szósta w tym sezonie porażka Metalu, który wspólnie ze Skalnikiem klasyfikowany jest na piętnastej pozycji.

Bardzo efektowne zwycięstwo w wyjazdowym pojedynku z Polanem Żabno odniosła, występująca w klasie okręgowej, druga drużyna Unii Tarnów. Tarnowianie już w 7 min, po strzałach Łukasza Zachary (4 min) i Szymona Adamskiego prowadzili 2-0. Wynik do przerwy ustalił natomiast w 22 min Dominik Wardzała. Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Wojciecha Kruka (55 min), potem między słupki trafiali jednak już tylko piłkarze gości. Trzybramkowe prowadzenie Unii II przywrócił w 61 min Kemil Bennour Hamza, a w końcówce miejscowego bramkarza dwukrotnie pokonał jeszcze Maksymilian Starzyk (71 i 83 min). Po tej wygranej, „Jaskółki” zajmują drugie miejsce w tabeli.

W klasie „A” nasze zespoły nie zdobyły podczas tego weekendu punktów. Grająca na swoim boisku Iskra Tarnów, przegrała 0-1 (0-1) z Pogorią Pogórska Wola. Jedyna bramka padła w 41 min, kiedy na listę strzelców wpisał się Marcin Hebda. Błękitni 1947 Tarnów w wyjazdowym meczu ulegli natomiast 1-4 (0-2) Gosłavii Gosławice. Do przerwy, obie bramki zdobył Józef Wróbel (22 i 29 min), po zmianie stron tarnowski bramkarz dwukrotnie skapitulował natomiast po strzałach Grzegorza Smolika (47 i 63 min). Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył w 84 min Krzysztof Jachim. Po szóstej kolejce, Iskra klasyfikowana jest na ósmym miejscu, a Błękitni 1947 zajmują dwunastą pozycję.